Bloody Heart Konusu ve Oyuncuları

Bloody Heart | Red Single Heart | Red Heart | 붉은단심
Tür: Tarih, Dram
Oyuncular: Lee Joon, Jang Hyuk, Kang Han Na, Lee Tae Ri

Konusu:

Mutlak bir hükümdar olmak isteyen kraliyet soyundan prens olan  Lee Tae’nin tek hedefi ve ideali mutlak monarşiye dayanan bir hükümet kurmak ve otoritesini olabildiğince güçlendirmektir. Bunun için de kral yapımcısı olan Park Gye Won’ ile hükümet karşıtı yetkilileri yok etmeye çalışır.

Karakterler:

Lee Tae (Lee Joon), kraliyet soyundan bir prenstir. Krallığını güçlendirmek için hükümet karşıtı yetkilileri ve Park Gye Won’u yok etmeyi planlamaktadır.

Park Gye Won (Jang Hyuk) kral yapımcısıdır.  Büyük bir isyançıkarıp  Joseon’u devralmak isteyen güçlü bir aristokrattır. Zaman ilerledikçe Kral Lee Tae ile büyük bir siyasi çatışmanın içerisine girer.

Yoo Jung (Kang Han Na), Lee Tae’nin aşık olduğu özgür ruhlu bir kadındır.  Lee Tae’nin veliaht prensesi olarak Yoo Jung’u seçer. Ama bu durum ailesi için sıkıntıya sebep olur. Sevdiği kişi ile ailesinin intikam planları arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.

Park Nam Sang (Lee Tae Ri), Park Kye Won’un tek oğludur.  Yüksek beklentilerle yetiştirilmektedir. Bilim adamı olma yolunda yürüyen, nazik ve dürüst bir insandır.

Bloody Heart Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Yoo Young Eun
Senarist: Park Pil Joo
Yapımcı: KBS2
imdb: 7.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2022
Yayın Tarihi: 2 Mayıs 2022 – 21 Haziran 2022
Yayın Günleri ve Saati:  Pazartesi, Salı 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina