business-proposal-konusu-2022-kore-dizileriBusiness Proposal Konusu ve Oyuncuları

Business Proposal | Office Blind Date | A Business Proposal | 사내 맞선
Tür: Dram, Romantik, Komedi
Oyuncular: Kim Se Jeong, Seol In A, Ahn Hyo Seop

Hae Hwa  tarafından yazılan “The Office Blind Date” adlı web romandan uyarlanmıştır. 

Öyle çok konuşuldu ki izlemek için sabırsızlık gösterdiğim dizilerden biri oldu. Kısa sürede dikkatleri çeken dizi aynı zamanda Ahn Hye Seop ve Kim Se Jeong’un bu yılın parlayan isimlerinden olmalarını da sağlamış oldu.

Business Proposal 12 bölümlük bir romantik komedi. Zengin arkadaşının yerine kör randevuya giden genç kadının çalıştığı şirketin CEO’suyla karşılaşmasıyla gelişen olaylar, keyifle izleyeceğiniz bir hikayeye dönüşüyor.
Zengin arkadaş rolündeki Seol In Ah ve CEO’nun hem sekreteri hem birlikte büyüdüğü için kardeşi gibi olan Cha Sung Hoon rolündeki Kim Min Kyu ile muhteşem bir dörtlü oluşuyor.
Bu iki çiftin uyumlarının çok iyi olduğunu söylemeliyim. Torununu evlenmesi için zorlayan büyükbaba, Shin Ha Ri’nin ekip arkadaşları ve ailesi de dizinin bu kadar sevilmesinde oldukça etkililer. Ama en çok sevilen, kaldığı zor durumdan çıkmaya çabalayan Shin Ha Ri.

Konusu:

Shin Ha Ri büyük bir yemek şirketinin araştırma bölümünde çalışmaktadır. Yakın arkadaşı ve zengin bir ailenin kızı olan Jin Young Seo aşk evliliği yapmak istemektedir. Bu yüzden babasının ayarladığı kör randevulara adayı kaçırmak için Ha Ri’yi göndermektedir. Shin Ga Ri arkadaşının ısrarı üzerine gittiği randevuda şirketin yeni CEO’su ve başkanın torunu Kang Tae Moo ile karşılaşır. Kimliğini saklayan genç kadın Tae Moo’nun dikkatini çeker.

Karakterler:

Kang Tae Mu (Ahn Hyo Seop)  üçüncü nesil Chaebol bir işadamıdır. Zeki, karizmatik ve muhteşem yeteneklere sahiptir. Yalandan nefret eden bir işkoliktir. Geçmişte yaşamış olduğu travma sebebiyle aşkla boğuşmaktadır.

Shin Ha Ri (Kim Se Jeong), şirkette sıradan bir çalışandır.

Jin Young-Seo (Seol In A), Chaebol ailesinin kızıdır.

Yorumu :

2022 yılının en sevilen dizilerinden olacağı kesinleşen bu romantik komedi kesinlikle izlenilmesi gerekenlerden. Ahn Hye Seop zengin ve başarılı iş insanı rolünde göz dolduruyor. Abbys’de de yine zengin bir adamı canlandıran oyuncu bu rol için kesinlikle çok ideal.
Business Proposal Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Park Seon Ho
Senarist: Han Sul Hee, Hong Bo Hee
Yapımcı: SBS, Netflix
imdb: 8.1
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021-2022
Yayın Tarihi: 28 Şubat 2022 – 15 Mart 2022
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina