Kokdu: Season of Deity Konusu ve Oyuncuları

Kokdu: Season of Deity| Kkokdu’s Gye-jeol |The Season of Kkok Du | 꼭두의 계절
Tür: Medikal, Fantastik
Oyuncular:  Kim Jung Hyun, Im Soo Hyang, Dasom, An Woo Yeon

Kokdu: Season of Deity Konusu:

Soğuk ve acımasız Kkok Du (Kim Jung Hyun) ahirette var olan tek varlıktır. Her 99 yılda bir yeraltı dünyasındaki işine ara vermektedir. Ve ölümlüler aleminde 49 gün geçirmektedir. Fakat günlerden bir gün kendisini insan olan Do Jin Woo’nun vücudunda bulur. Do Jin Woo olarak yaşadığı sırada Kkok Du’ya talimat verme konusunda gizemli bir kabiliyete sahip olan kadın doktor Han Gye Jeol ile tanışır.

Karakterleri: 

Do Jin Woo (Kim Jung Hyun), Azrail Kkokdu ve Pilsung Hastanesi’nde cerrahi profesörüdür.  Kkokdu, insanları yeraltı dünyasına götürmekle görevli tek ölüm meleğidir. Kendisi de, bir zamanlar insan olmasına rağmen ölümünden sonra kimliğini ve kimi beklediğini unutur. Derin bir kin besler ve Tanrı’nın gazabıyla karşı karşıya kalır. Böylece insanların cezalarını uygulama cezasına çarptırılır.

Han Gye Jeol (Im Soo Hyang), ülkede son sırada yer alan tıp fakültesinden mezun olmasına yol açan kötü şansa sahip becerikli bir doktordur.  Kkok Du’ya talimat verme konusunda gizemli bir yeteneği vardır.

Han Chul (An Woo Yeon), dedektiftir. Aynı zamanda Han Gye Jeol’un adaletsizliğe tahammül edemeyen küçük erkek kardeşidir.

Ok Shin (Kim In Kwon), Kkokdu ile ilgilenen habersiz ve bilgisiz bir tanrıdır.  Gak Shin (Cha Chung Hwa) tam tersi karakterinde olan sezgisel tanrıdır.

Im Soo Hyang

Kim Jung Hyun

Kokdu: Season of Deity Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Baek Soo Chan, Kim Ji Hoon
Senarist: Heo Joon Woo, Kang Yi Hun
Yapımcı: MBC
Yayıncı: –
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2022
Yayın Tarihi: 27 Ocak 2023 – 18 Mart 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi,  21:50
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina