Mimicus Konusu ve Oyuncuları

Mimicus | 미미쿠스
Tür: Gençlik, Dram
Oyuncular: Yoo Young Jae, Kim Yoon Woo, Jo Yu Ri , Nana
Konusu:

Birbirlerini taklit etmenin norm olduğu bir kültürde yaşayan sanat lisesi öğrencilerinin kendi benliklerini ispatlamaya çalışmalarını ele almaktadır.

Karakterleri:

Han Yoo Sung (Yoo Young Jae), zengin bir ailenin soğuk kalpli ve dürüst  bir çocuğudur. Etrafta fazla bilinmemesine ragmen kabileyetini göstermek için can atan bir öğrencidir. Sert bir mizacı vardır. Başkalarını taklit etmekten hoşlanmaz. Ama  ünlü bir stajyer olan Ji Soo Bin’i kopyaladığına ilişkin bir takım rivayetler vardır.

Ji Soo Bin (Kim Yoon Woo), eğlence şirketi yöneticisinin oğlu ve ünlü bir stajyerdir. Çevrenin büyük ilgi duyduğu bir kişidir. Ancak insanlardan sakladığı bir sırrı vardır.

Oh Ro Shi  (Jo Yu Ri), ICE kız grubunun merkezi ve en genç üyesidir. Seven ve uyumlu karakteri onu sevilen bir insan yapmıştır. Ancak  diğer üyelerden iyi muamele görmemektedir. Okula döndüğünde amacı kendi kimlik duygusunu bulmaktır.

Shin Da Ra (Nana), Sanat Lisesindeki günlük hayatını videoya çeken ve kendi YouTube kanalını yöneten bir kişidir. Yalnızlığı sevmez, etrafın kendisine ilgi göstermesini ister. Düşünce yapısı gerçek arkadaşlığın, sevdiği kişiyi taklit etmektir. Fakat bu durum,  Oh Ro Si ve Han Yoo Sung ile tanışmasının ardından değişir.

Mimicus Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Han Soo Ji
Senarist:Choi Sung Wook, Jan Jin
Yapımcı: YouTube
imdb:
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2022
Yayın Tarihi: 22 Temmuz 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cuma 19:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina