The Forbidden Marriage Konusu ve Oyuncuları

The Forbidden Marriage | Joseon’s Ban on Marriage | Golden Spirit: Joseon Marriage Prohibition
Tür: Tarih, Romantik, Dram
Oyuncular: Kim Young Dae, Park Joo Hyun, Kim Woo Seok, Yang Dong Geun

The Forbidden Marriage Konusu:

Kral Lee Heon’un 7 sen önce aşık olduğu veliaht prenses hayatını kaybeder. Bü ölümün ardından Kral Lee Heon  ülkedeki tüm bekar kadınların evlenmelerini yasaklayan bir evlilik yasağı getirir. Ama bir gün Kral, merhum karısının ruhunun kraliyet sarayında var olduğunu iddia eden Ye So Rang  adında bir kadının olduğunu duyar. Bu arada Ye So Rang  düştüğü zor durumdan kurtulmak amacıyla vücudu sanki kralın merhum karısı tarafından ele geçirilmiş gibi davranır. Fakat yalanları git gide büyümektedir.

Karakterleri:

Kral Lee Heon (Kim Young Dae), 7 sene önce veliaht prensken çok sevdiği karısını kaybeder. Ölüm acısını üzerinden atamaz.  Bu vefatın arkasından tüm yurtta e evlenmeyi yasaklayan geumhonryung fermanını uygulamaya koyar. Bu esnada kraliyet ailesi ve hükümet üyeleri, Kral Lee Heon’u yeniden evlendirmeye çalışırlar. Ancak başarılı olamazlar.

Ye So Rang (Park Joo Hyun), bir dolandırıcıdır.  Yaptıkları yüzünden tutuklanır . Memur Lee Shin Won’un çalıştığı yerde hapsedilir. Girdiği bu çıkmazdan kurtulmak amacıyla Lee Shin Won’un önünde bir ruh tarafından ele geçirilmiş gibi yapar. Bu sırada, Kral Lee Heon’un merhum karısının ruhunun kraliyet sarayında dolaştığını söyler. Böylece kralın önüne getirilir. Hatta hayatta kalmak için tekrar bir yalan daha söyler. Bu kez de vücudunun kralın merhum karısı tarafından ele geçirildiği yalanını ortaya atar.

The Forbidden Marriage Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Jung Hoon, Park Sang Woo
Senarist: Cheon Ji Hye
Yapımcı: MBC
imdb: 7.5
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2022
Yayın Tarihi: 9 Aralık 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cuma, Cumartesi
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina