The Glory Konusu ve Oyuncuları

The Glory | The Glory Season 1 | 더 글로리
Tür: Gerilim, Dram, Melodram
Oyuncular: Song Hye Kyo, Lee Do Hyun, Lim Ji Yeon, Park Sung Hoon, Yeom Hye Ran 

The Glory Konusu:

Moon Dong Eun lise yıllarında  zorbalık  görmüş bir kadındır. Hayatı mahvolan bu kadın, yetişkin bir birey olduğunda ona zorbalık yapan ve bu zorbalığa seyirci kalanlardan intikamını almaya başlar.

Karakterler:

Moon Dong Eun (Song Hye-Kyo), intikam ateşi ile yanıp tutuşan bir kadındır. Lisede gördüğü zorbalık yüzünden hayatı  alt üst olmuştur. Geçmişinde yaşadıklarının intikamını almak için yaşamı boyunca kapsamlı bir intikam planı yapar. Böylece ona zobalık yapan grubun liderinin çocuğunun ilkokul öğretmeni olur.

Joo Yeo Jung (Lee Do Hyun),  zengin bir aileden gelen kaygısız ve güler yüzlü bir kişidir. Moon Dong Eun’nun intikamını almasında ona yardımcı olur.

Park Yeon Jin (Lim Ji Yeon), okul yıllarında Moon Dong Eun’a eziyet edenlerin başındadır. Görünüşte mükemmel bir hayata sahiptir.  Bir gün geçmişte yaşadığı günleri tüm karanlığı ile karşısına çıkar. O da kendini sevdiklerini korumak için savaşırken bulur.

Kang Hyun Nam (Yeom Hye Ran), Moon Dong Eun gibi şiddet kurbanıdır.  Aile içi şiddeti mağduru olarak çocuğunu koruma amacıyla Moon Dang Eun’a ile yakınlaşır ve ona bir teklifte bulunur.

Jeon Jae Joon (Park Sung Hoon), okul günlerinde Moon Dong Eun’un hayatını mahvetmek için Park Yeon Jin ile birlikte hareket eder. Ailesinin zenginliğinin kendisini koruyacağını inanan ve bencil bir şekilde yaşayan bir kişidir.  Etrafındakileri hiç düşünmez.

Ha Do Young (Jung Sung Il), Park Yeon Jin’in kocası ve büyük bir inşaat şirketi olan Jaepyeong İnşaat’ın CEO’sudur. Moon Dong Eun tarafından akıllıca ve itina ile kurulmuş bir tuzağa düştüğünde, ailesinin mutluluğunu tehlikeye atar.

Song Hye Kyu

Lee Do Hyun

Im Ji Yeon

The Glory  Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Ahn Gil-Ho
Senarist: Kim Eun-Sook
Yapımcı: Netflix
imdb: 8.1
Bölüm Sayısı: 8
Yapım Yılı: 2022
Yayın Tarihi: 30 Aralık 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cuma
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina