Hellbound Konusu ve Oyuncuları

Hell | Hellbound | 지옥
Tür: Dram, Gerilim, Gizem
Oyuncular: Kim Hyun-Joo, Yoo A-In, Park Jung-Min, Won Jin-A

Dizi, Yeon Sang Ho tarafından yazılan ve Choi Kyu Seok tarafından gösterilen “Hellbound” adlı web çizgi romanından uyarlanmadır.

Daha çok yanlış inançlar ve bir tür gizli güç hakkında bir senaryoya dayanıyor. Özellikle dizide gösterilen birçok önemli faktör var. Bunlar; sahte adalet ve doğruluk duygusu, suç ve suçlu zihinler, kurban ve aileleri, kana susamışlık, batıl inançlar, yanlış inançlar, beyin yıkama, radikalizm, istismar, ebeveyn sevgisi ve bakımı, ölüm ve özü, arzular yaşamak ya da hayatta kalmak, amansız korku, ıstırap, intikam, sadizm.

Konusu:

Saejinrihwe adlı tarikat lideri Jung Jin-Soo’un insanlara söylediği ölüm zamanlarında hayatlarını kaybeden insanların etrafında dönen esrarengiz olayları ele almaktadır.

Karakterleri:

Jung Jin-Soo (Yoo Ah-In), gizemi ve güçlü bir karizması olan ‘Saejinrihwe’ adlı yeni bir dinin lideridir. İnsanların ne zaman öleceğini cehennemden gelen ölüm melekleri kendisine bildirdiklerini savunmaktadır.

‘Saejinrihwe’ hakkındaki gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışan Bae Young-Jae (Park Jung-Min), bir yayın istasyonunda PD olarak çalışmaktadır.

‘Saejinrihwe’ye  takip eden ve insanların beynini yıkamaya çalışan ‘Hwasalchok’ (‘Ok Başı’) grubuna karşı mücadele eden Min Hey-Jin (Kim Hyun-Joo), avukattır.

Başa çıkamadığı duygusal bir acı içerisinde olan Song So-Hyun (Won Jin-A), Bae Young-Jae’nin eşidir.

Yorum :

Genel olarak oyunculuk oldukça iyi. Yoo Ah In, Kim Hyun Joo, Park Jung Min, Won Ji Ah, Yang Ik Jun gibi yetenekli kişiler her zamanki gibi başarılıydılar. Ayrıca, yardımcı oyuncular da  iyi  iş çıkarmış.

Final bölümü 6 bölüm içinde en iyisiydi. Tüm bölüm beni tamamen büyüledi. Bölümünün sonu, başka bir trajedinin başlangıcını, dolayısıyla ikinci bir sezonu ima ediyordu. Ama Netflix’in 2. sezon için açıklama konusunda sessiz kalması beni hayal kırıklığına uğrattı.

Sonunda, Ne, Nasıl ve Neden bölümünde açıklanmayan bir şey, “Ne” yönü ve tüm olayın temel nedeniydi. Aklıma takılan şu repliği de paylaşmadan geçemeyeceğim.

“Tanrıları bilmiyorum, umurumda da değil. Bilin ki bu dünya insanlara ait ve biz kendi işimizi kendimiz halletmeliyiz.”

Sonuç olarak, görselleri birinci sınıf ve izlenmeye değer bir diziydi.

Yazan : Stella Shin

Hellbound Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Yeon Sang-Ho
Senarist: Yeon Sang-Ho (webtoon & senaryo), Choi Kyu-Seok (webtoon & senaryo)
Yapım Şirketi: Climax Studio
Yayıncı: Netflix
imdb: –
Bölüm Sayısı: 6
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 19 Kasım 2021
Yayın Günleri : Cuma
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina