forest dizi posteri

Forest Konusu ve Yorumu

Forest | 포레스트
Tür: Romantik, Dram
Oyuncular: Park Hae Jin, Jo Bo Ah

2020 yılının dizilerinden olan Forest bir iş adamı ile bir cerrah kadının gizemli geçmişlerini keşfetmelerini konu alıyor. Dizi alıştığımız birer saatlik 16 bolum yerine 30 ar dakikalık 32 bölümden oluşuyor. Özetle; çocukluklarında yaşadıkları travmalarını birlikte tedavi eden ve bir orman koyunun etrafında dönen karanlık oyunu ortaya çıkaran iki kişinin hikayesi. İlk kez konusunu okuduğumda ormanla ilgili mistik olayların olduğu bir dizi mi acaba diye düşünmüştüm ama değil.

Bana göre, Park Hae Jin adeta takım elbise için yaratılmış biri. Özellikle giydiği her kıyafeti inanılmaz güzel taşıyor.  İzlediğim her dizisinde buna daha çok ikna oluyorum. Bununla birlikte oyuncunun en büyük keyiflerinden biri de ayakkabı koleksiyonuymuş.

park-hae-jin-takim-elbiseli

 

 

 

 

Bu dizide Park Hae Jini zengin bir iş adamını canlandırıyor. Şehirden kırsala geçtiğinde kurtarma ekibine katılınca çok fazla göremesek de dizi sonuna kadar bir çok bölümde yine takım elbisesi ile görmek mümkün. Üstüne basarak söylüyorum çünkü Güney Kore erkekleri uzun boyları ve ince yapılarıyla gerçekten kıyafetleri güzel taşıyorlar. Dolayısıyla başta Park Hae Jin olmak üzere bir çok aktör  bize bir moda defilesini izliyormuş hissini yaşatıyor. Partneri Jo Bo Ah’a alışmam biraz vakit aldı. Özellikle hareketleri, bazı bölümlerde abartılı ve yapmacık geldi. Halbuki bu oyunculuktan daha çok ortaya koyduğu karakterle alakalı mutlaka. Sizlerde bazı dizilerde  fark etmişsinizdir. Kadınlar sevimli görünme adına abartılı, bana göre çocukça hareketler yapıyorlar. Kore halkı için sevimli gelen bu hareketlere sanırım ben henüz alışamadım.

Konusu :

Özel bir şirkette müdür olan Kang San Hyeok işi konusunda oldukça hırslıdır. Şirket için önemli bir arazi ile ilgili işleri çözmek için kırsal bölgeye gider. Gerçek kimliğini saklayarak kırsalda arama kurtarma yapan 119 özel helikopter birliğine katılır. Seul’de çok ünlü bir hastanede cerrahi doktor olan Jung Young Jae, bir hatası yüzünden kırsaldaki hastaneye atanır. Yeni hastanesine geldiğinde buranın neredeyse kapanmak üzere olan bir kaç çalışanlı virane bir yer olduğunu fark eder. Bu nedenle yeni hayatına alışmak için kollarını sıvar.

Yorumu:

Öncellikle, Forest’ı genel olarak sürükleyici bir dizi olarak yorumlayabilirim. Sonuçta yüreğinizi paramparça edecek kadar ağır dram sahneleri yok. Açıkçası komedi olarak da sınıflayamam. Biraz aksiyonlu romantik dram demek sanırım yanlış olmayacaktır. . 

Jo Bo Ah‘ın 2020 yılında çok konuşulan The Tale of Nine Tailed dizisinde yer aldığını unutmadan belirteyim. Bu beğenilen dizinin konusu için sayfamıza göz atmayı unutmayın. 

Yazan : Frenchy Mi Na

Forest Dizisi Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Oh Jong-Rok
Senarist: Lee Sun-Young
Yapım Şirketi: iHQ, Gazi Contents, Star Force
Yayıncı: KBS2
imdb: 8.4
Bölüm Sayısı: 32
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 29 Ocak 2020 – 19 Mart 2020
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

 

 

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina