flower-of-evil-dizi-posteriFlower of Evil Konusu ve Yorumu

Flower of Evil | 악의 꽃
Tür: Dram, Aksiyon, Gerilim
Oyuncular: Lee Joon-Gi, Moon Chae-Won, Jang Hee-Jin, Seo Hyun-Woo,

Bu diziyi, en beğenilen diziler arasında gördüğümde “acaba ben de bir şans versem mi?” dedim ve diziye başlayıp bir solukta bitirdim.

Çocukluğunda kendisine bir psikiyatrist tarafından empati ve duyguları hissetme yetisi eksikliği teşhisi konulan bir adam ile sadece gözünün gördüğüne inanan bir kadın dedektifin kesişen yolları bizi heyecanlı bir hikayenin içine alıyor.

Lee Joon Gi‘nin oyunculuğu mükemmel ama  Moon Chae Won   karakterini çok daha  iyi canlandırmış. Ne hissettiğini izleyiciye çok güzel aktarıyor. Ailesinin mutluluğunu herşeyin üstünde tutan, oldukça şefkatli ve güçlü bir kadın olan detektif Cha Ji Won karakteri  Chae Won’un bedeninde hayat bulmuş. Güzel ve olgun görünen inanılmaz bir aktris!

Ve erkek başrol Lee Joon Gi; yer aldığı her diziyi bir üst gama taşıyan başarılı bir aktör. Duyguları anlamayan, empati yoksunu Baek Hee Sung karakterinin hakkını vermiş. Başlangıçta bu genç adamı anlamak oldukça zor. Ama zamanla onun ne kadar özel ve samimi olduğunu görüyoruz.   İkili birlikte güzel ve sıra dışı bir çift olmuş.

Konusu:

Baek Hee Sung, gerçek kimliğini çevresinden  saklayarak mutlu bir aile hayatı ve başarılı bir kariyer kurmuştur. Kendisine aşık güzel bir dedektif olan Cha Ji Won ile evlidir. Sevgi dolu bir koca ve küçük kızına düşkün iyi bir babadır. Ancak eşinin işi gereği  15 yıl önceki  cinayet davasını araştırmaya başlamasıyla durum farklı bir hal alır. Baek Hee Sung’un davranışlarındaki değişiklikler Cha Ji Won’un dikkati çeker. Ondan bir şey saklayıp saklamadığını merak etmeye başlar.

Yorumu :

Herkesin bir sırrı vardır.  Ayrıca o sırrı bilen insanlar da vardır. Bilmeyi isteyen insanlar da vardır.” Peki bu sırlar nelerdir?

2002 senesinde Gakyeongri kasabasındaki ustabaşı Kwon Seong Bok’u öldüren kim?

Do Min Seo’nun son kurbanı olan Jung Mi Sook  acaba hayatta kalabilecek mi? Üstelik bu kadın olayın tek kurtulanı ve tanığı.

Duyan kulak önemlidir ama gören göz de önemlidir” diyerek evin hizmetlisi Park Soon Young’u  öldüren kim?

Bir puzzle gibi çözülmeyi bekleyen olaylar ve aranan cevaplar.  Flower of Evil cinayet dizilerini ve bulmacayı sevenlerin keyif alacağı bir dizi.

Dizinin efsane yıldızları Lee Joon Gi ve Moon Chae Won izlenilmesi gereken bir çift olmuş. Özellikle dedektif Cha Ji Won rolündeki Moon Chae Won’un sakin, naif, eşine aşık bir ev kadını olmasının yanı sıra işinde de bir o kadar zeki, yetenekli ve azimli olması hoşuma gitti. Hatta eşine olan güveni ise takdire şayandı.

Baek Hee Sung ve Do Hyun Soo karakterini canlandıran Lee Joon Gi’nin kızları Baek Eun Ha’ya bir anne şefkati ile bakması, onu anaokuluna bırakması, yemekleriyle annesinden daha fazla ilgilenmesi baba adaylarına ders niteliğindeydi.

Her bölümde daha da güzelleşen Flower of Evil hem heyecan verici  hem de daha sonra ne olacağını tahmin edemeyeceğiniz dramalardan biri.

Hikaye benzersiz ve canlı, hızlı tempolu !

Dizinin Diğer Önemli Karakterleri :

Baek Eun Ha : Çiftin kızları.  Sempatik ve sevimli haline bayıldım. Özellikle anneannesi onu babaannesine bıraktığında, ondan hoşlanmayan babaannesine “Kan çekermiş anneannem öyle dedi” söylemi akrabalık bağlarının göz ardı edilemeyeceğinin göstergesiydi. İyi eğitilmiş bu kız çocuğunun çok korkmasına karşın öğretmeninin sözünden çıkmaması da alkışa değer.  Jung Seo Yeon, Baek Eun Ha  rolüyle benden tam not aldı.  

Detektif Choi Jae Sup : Ji Won’un polis ekibi harikaydı. Özellikle detektif Jae Sup rolündeki  Choi Young Joon işinin ehli ve bir o kadar da insancıl olmasıyla izleyicinin ruhuna su serpiyor.

Başhekim Baek Man Woo ve eczacı eşi Gong Mi Ja :  Baek Man Woo (Son Jong Hak) ve eczacı eşi Gong Mi Ja(Nam Ki Ae)’ın mesleklerinin avantajını kötüye kullanmaları tüyler ürperticiydi.

Dizinin müzikleri Do Hyun Soo’nun drama içindeki karakter yolculuğuna mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Günlerdir Shin Yong Jae’nin “Feel You” şarkısını dinliyorum.

İzlerken bir kez bile sıkılmadığım, her anını keyifli ve heyecan verici bulduğum bu diziyi izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Yazan : Stella Shin

Flower of Evil Hakkında Bilgiler

Yönetmen: Kim Cheol-Kyu
Senarist: Yoo Jung-Hee
Yapım Şirketi: Monster Union, Studio Dragon
Yayıncı: tvN
imdb: 8.9
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 29 Temmuz 2020 – 23 Eylül 2020
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:50
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina