vincenzo-dizi-posteriVincenzo Konusu ve Yorumu

Vincenzo | 빈센조
Tür: Dram, Romantik, Komedi, Suç, Hukuk
Oyuncular: Song Joong-Ki, Jeon Yeo-Bin, Taecyeon, Yoo Jae-Myung, Kwak Dong-Yeon

Benim gibi hukuk temalı dizileri kaçırmayanlar, dizi sizler için biçilmiş kaftan. Üstelik hükümet, şirket, yasal alanlar arasındaki etkileşimi de iyi gösteren bir dizi. Firmaların piyasada tutunmak için yaptığı yolsuzlukları, hisse senedi iniş çıkışlarını gözlemleme fırsatına sahip oluyorsunuz.

Komik ama aynı zamanda suç, yolsuzluk, intikam ve adalet temalarında çok ciddi. Sevimli karakterler ve çılgın kötü adamlarla iyi harmanlanmış. Ancak romantizm arıyorsanız çok az.

Song Joong Ki, Jeon Yeo Bin,  Taecyeon, daha fazlasını söylememe gerek var mı? Böylesine yıldızlarla dolu. Diziyi izlemenize teşvik etmek için yeterli olmalı!

Üstelik benim en sevdiğim oyunculardan biri  olan  Song Joong Ki’nin eğer siz de bir hayranıysanız kaçırmayacaksınızdır eminim. Özellikle Descendants of the Sun’daki oyunculuğundan sonra dizilerini sevmeye başladım.

Song Joong Ki iyi iken, Jeon Yeo Bin, Hong Cha Young rolünde MUHTEŞEM. Çılgınlığı, gülüşü, aşırı tepkileri, tarzı ve duyguları ona özgü. Karakterini eşsiz bir canlılıkla canlandırıyor.

Taecyeon’un, stajyer avukat ve kötü CEO’yu ikili şekilde karakterize etmesi inanılmaz. Her iki kişiliği göstermesi harika. Çok sevimli ve aynı zamanda sevilmeyen bir kötü adam.

Ve alışveriş merkezinin sakinleri hakkında ne söyleyeyim! Ekibe yardım etme  ve altını bulma çabalarında çok komik ve sevimliler.

Savcı Kim Yeo Jin sakin görünümü ve entrikalarıyla dizi boyunca dehşet saçarak oldukça başarılıydı.

Konusu:

Bir tarafta iyiler Jipuragi Hukuk Bürosu ve Geumga Plaza’nın renkli sakinleri, diğer tarafta kötüler  Babel E&C ve Wusang Hukuk Bürosu var.

Ve kahramanımız Jipuragi ve Geumga sakinlerinin yardımına gelen Vincenzo! Peki kimdir bu  Vincenzo Casano ?

Park Joo Hyeong  8 yaşında evlat edinilerek  İtalya’ya gitmek zorunda kalır. Zaman geçtikçe  yetişkin bir birey olur. Vincenzo Cassano ismini alır. Artık bir avukattır. Özellikle Mafya için danışman olarak çalışır. Yumrukları ve silahı konusunda beceriklidir. Zekasını düşmanlarını yenmek için kullanır.  Ama  bir gün Güney Kore’ye kaçmak zorunda kalır. Çünkü Mafya grupları birbirleriyle savaşmaktadır. Kore’de avukatlığa devam ettiği süreçte her davayı kazanma hırsında olan Avukat Hong Cha Young’a aşık olur. Geumga Plaza’nın yıkılma konusunda beraberce mücadele vermeye başlarlar.

Acaba Jipuragi Hukuk Bürosu  ile Wusang Hukuk Bürosu arasındaki savaşı kim kazanacak?

Yorumu:

Senaryonun ana fikri iyiydi. Sistemin yozlaşmasından söz etti.

Tüm aktörler ve aktrisler kendi rollerinde mükemmeldi. Canlandırdıkları karakterlere hayat vermişlerdi. Sonunda ana karakter Vincenzo, Song Joong Ki‘nin oyunculuğu eşsizdir.  Elindeki zippo çakmağıyla bana eski günlerimi hatırlattı. Vincenzo ve Hong Cha Young sevimli ikili olmuşlar. 2PM Kore grubu üyesi olan oyuncu Taecyeon ise çok sempatikti.

Dürüst olmak gerekirse müzik birinci sınıftı. Gerçekten sahnelerin havasına uydu. Akılda kalıcı bu dizinin müziklerini  de çok beğendim.

Son bölümdeki Hosu 1 Köprüsü bir mühendislik eseri olarak gözümüze çarptı. Bence harika ve akıllı bir final oldu.

Dizi herkesin beğeneceği türden değil. Ama zulümden ve intikamdan hoşlanıyorsanız tercih edebilirsiniz. Mafya, silah, adalet temalarını tercih edenler için kesinlikle  izlemeye değer.

Dizinin kazanımları ise;

  • İnternetin günümüzde insanları aldatmayı çok kolaylaştırması. Bu yüzden internette sadece hava ve zamana inanmak.
  • Arkadaşların iki bedende bir olması.
  • Savaş ve sanatın en iyi uzaktan gözlemlenmesi.
  • Pagliuzza,’nın Korecede ‘payet’ anlamına gelmesi.

İtalya’nın şarap bağlarından başlayan diziyi “Yalnızca kötülük kötülüğü cezalandırabilir” ile noktalıyoruz.

Vincenzo Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kim Hee-Won
Senarist: Park Jae-Bum
Yapım Şirketi: Studio Dragon, Logos Film
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: –
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 20 Şubat 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina