A Good Day to be a Dog Konusu ve Oyuncuları

A Good Day to be a Dog | 오늘도 사랑스럽개
Tür: Komedi, Romantik, Fantezi, Doğaüstü
Oyuncular: Park Gyu Young, Cha Eun Woo, Lee Hyun Woo, Lee Seo El

A Good Day to be a Dog Konusu:

Aynı adı taşıyan bir webtoon’a dayanan dizide, ailesinin laneti sebebiyle öptüğü erkekleri köpeğe dönüştüren Han Nae Na bu laneti kırmak istemektedir. Ancak onun lanetini geri alabilecek tek kişi, travmatik bir olay nedeniyle artık kim olduğunu hatırlayamadığı köpeklerden korkan bir adamdır.

Karakterleri:

Han Hae Na (Park Gyu Young) , her şeye sahipmiş gibi görünen güzel ve zeki bir öğretmendir. Sıradan bir hayatı var gibi görünür. Ancak ailesinin bir sırrı vardır. Atasının bir hatası nedeniyle Han Hae-Na’nın ailesi nesiller boyu bir lanete maruz kalmıştır. Bu lanet yüzünden aileden kim birini öperse öptüğü kişi 6 saat boyunca bir köpeğe dönüşmektedir. Daha sonra normal görünümlerine geri dönerler. Ancak bu dönüşüm, köpek görünümündeki kişi aynı kişiyi öpene kadar her gece kendini tekrar etmektedir.

Jin Seo Won (Cha Eun Woo), Han Hae Na ile aynı lisede öğretmendir. Yakışıklı ve karizması olduğu için öğrenciler arasında popülerdir. Gençken başına gelen bir olay yüzünden köpeklerden çok korkar. Bir gece, sarhoş olan Han Hae-Na, yanlışlıkla onu öper. Aynı lisede öğretmen olmalarına rağmen birbirine yakın olmayan ikili bu olay sonrasında yakınlaşmaya başlar.

Lee Bo Gyeom (Lee Hyun Woo), meslektaşları  olup ürkütücü kişiliğini arkadaş canlısı gülümsemesinin arkasına saklamaktadır.

A Good Day to be a Dog Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Kim Dae Woong
Senarist: Baek In Ah
Yapımcı: MBC
imdb: –
Bölüm Sayısı: 14
Yapım Yılı: 2023
Yayın Tarihi: 11 Ekim 2023
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina