Arthdal Chronicles: The Sword of Aramun Konusu ve Oyuncuları

Arthdal Chronicles: The Sword of Aramun | Aramun’s Sword: Arthdal Chronicles | Arthdal Chronicles: Season 2 | 아스달 연대기 시즌2
Tür: Tarih, Romantik, Fantastik, Politik
Oyuncular: Lee Joon Gi, Shin Se Kyung, Jang Dong Gun, Kim Ok Vin

KONUSU : Arthdal adlı kurgusal bir diyarda, Antik Çağ döneminde, kendi efsanelerini yaratan kahramanların destansı hikayelerini ele almaktadır.

Arthdal Chronicles: The Sword of Aramun Konusu:

Arthdal, sekiz yılı aşkın bir süre boyunca  Targon tarafından katledilen kabilelerin büyük isyanını bastırmayı başarır. Nihayet Agos, 200 yıl sonra Eun Seom liderliğinde 30 klanın yeniden birleşmesini sağlar. Böylece Ta Gon’un Arthdal ​​Krallığı ve Eun Seom’un Ago birliği kaçınılmaz büyük bir savaşla karşı karşıya kalır.

 Karakterleri:

Eun Sum (Lee Joon Gi), Arthdal’a felaket getirecek bir kaderle dünyaya gelmiş bir yetişkindir. Annesi insan, babası ise bir Nweantal’dır. 30 Klanı yeniden birleştirerek bir efsane haline gelir.

(Shin Se Kyung), Tan-Ya’nın yetişkin halidir. Halkın refahı için tanrıların iradesini kullanan Arthdal’ın baş rahibesidir. Wahan klanının halefidir.

Ta-Gon (Jang Dong Gun), Arthdal’ın ilk kralı ve  bir savaş kahramanıdır. Mutlak gücü elde etmek  amacıyla büyük bir savaş başlatmıştır.

Taealha (Kim Ok Vin), bir kabile liderinin kızıdır. Güçlü ve hırslı bir biridir. Hırslarına ulaşmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek kadar kurnaz bir politikacıdır.

Arthdal Chronicles: The Sword of Aramun  Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Kim Kwang Shik
Senarist: Kim Young Hyun, Park Sang Yeon
Yapımcı: Disney+
imdb: –
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2023
Yayın Tarihi: 9 Eylül 2023 – 15 Ekim 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi, Pazar 21:10
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina