Celebrity Konusu ve Oyuncuları

Celebrity | 셀러브리티
Tür: Gizem, Gerilim, Dram
Oyuncular: Park Gyu Young, Lee Chung Ah, Kang Min Hyuk, Lee Dong Gun,  Jeon Hyo Sung

Celebrity Konusu:

Şöhretin zenginlik getirdiği  ünlüler dünyasına adım atan ve hayatı değişen Seo Ah Ri’nin karşılaştığı ünlülerin göz alıcı ve rekabetçi hayatlarının gerçekliğini anlatmaktadır.

İlk Cannes Uluslararası Dizi Festivali’nde  “Anne – Drama” dalında aday gösterilen Kim Chul Gyu dizinin yönetmenliğini üstlenmektedir. Kendisini diğerlerinden ayıran cesur hareketleriyle bir gecede ünlü olan Seo Ah Ri karakterini ise “Sweet Home” ile “The Devil Judge” ve “Dali and the Cocky Prince“in yükselen yıldızı Park Gyu Young canlandırmaktadır.

Karakterleri:

Seo Ah Ri (Park Gyu Young), ünlüler dünyasına adım attıktan sonra hayatı değişen bir genç kızdır. Ansızın parlayan bir yıldız olur. Ancak diğer influencerların aksine alışılmadık hareketleriyle bir anda hayatını değiştirir.

Yoon Shi Hyun (Lee Chung Ah), zarif, büyük bir saygınlığı olan ve iyi bir geçmişe sahip olan biridir. Beş dönem  milletvekilliği yapan bir kişinin kızıdır. Haeum Kültür Vakfı’nın başkanıdır. Ayrıca hukuk firması Taekang’ın gelinidir.  İnsanların gıpta ettiği bir hayata sahiptir. Ancak Seo Ah Ri ile tanıştıktan sonra yaşamı alt üst olur.

Han Joon Kyung (Kang Min Hyuk), Kore’nin önde gelen kozmetik markalarından biri olan Han Cosmetics’in CEO’sudur. İşi dışında hiçbir şeye ilgilenmeyen işine aşık biridir.  Fakat Seo Ah Ri’nin öngörülemez doğasından etkilenmeye başlar.

Jin Tae Jeon (Lee Dong Gun), Yoo Shi Hyun’un kocasıdır. Taekang’ın da avukatıdır. Hırslı bir kişi olup hedeflerine ulaşmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Ama Seo Ah Ri’nin beklenmedik hareketleri sinirlerini bozmaya başlar.

Oh Min Hye (Jeon Hyo Sung), yeni bir influencerdır. Zamanla popülaritesi artar.  Ayrıca Seo Ah Ri’nin okul günlerinden arkadaşıdır.  Hayalini kurduğu sosyal medya ünlüsü haline ünlülerin de yardımıyla gelir. Aslında kendisi, Seo Ah Ri’yi ünlüler dünyasına yönlendiren kişidir.

Celebrity Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Kim Chul Gyu
Senarist: Kim I Yeong
Yapımcı: Netflix
imdb: –
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2023
Yayın Tarihi: 30 Haziran 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cuma
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina