love-alarm-dizi-posteriLove Alarm 2 Konusu ve Yorumu

Love Alarm 2 | 좋아하면 울리는 시즌 2
Tür: Romantik, Gençlik
Oyuncular: Kim So-Hyun, Song Kang, Go Min-Si, Jung Ga-Ram

İlk kez bir Kore dizisinin devamını izleyebilmek için bu kadar uzun süre bekledim.  Açıkça söylemek gerekirse, eğer bu aradan haberim olsaydı ilk sezona başlamazdım.  Batı dünyasının dizilerinden bir süredir uzak durmamın sebebi de bu; aylarca yeni sezonu beklemek ve beklerken eski sezonu unutmak. Maalesef aynısı Love Alarm için de geçerli. Merakla beklenen ve takipçilerimin sorduğu dizi nihayet yayında. Ancak itiraf etmeliyim ki ilk sezon nasıl bitmişti, esas olay neydi sorularının peşinde ilk sezonun bölümlerinde buldum kendimi. Diziye ilk kez başlayacaklar bu yüzden şanslı.

Rol aldığı dizileri ve sakin havasını sevdiğim Kim So Hyun bu dizinin başrolünde. Bu dizinin hemen öncesinde bir Joseon dönemi dizisi olan The Tale of Nokdu’yu izlediğim için bir anda oyuncuyu günümüz karakterine döndürmem vakit aldı.  Girdiği rolleri bize yansıttığı için çoğunlukla dizileri izlemeye değer ve rol aldığı dizilerin senaryoları ortalamanın üstünde oluyor. Song Kang, Love Alarm’ın dönüşüyle birlikte 2021 yılına hızlı girdi. Rol aldığı bir diğer yeni mini dizi yayında. Navillera ‘yı merak edenleriniz  sayfamıza göz atabilir.  Artık başrolde yerini sağlama aldı diyebiliriz. Dizinin bir diğer kahramanı Jung Ga Ram’ın ise yeni hayranlar kazandığı kesin.

Love Alarm’ı izleyenler Sun Oh’cular ve Hye Yeong’cular olarak ikiye ayrıldı bile. Dizi genel anlamda hayatımıza giren uygulamalarla, bir yandan hayatımızı kolaylaştırıyor gibi görünürken diğer yandan hayatın temel konularından nasıl uzaklaşabildiğimizi de ele alıyor.

Konusu :

Lise yılları artık geride kalmıştır. Kim Jo Jo, Hwang Sun Oh ve Lee Hye Young hayatlarının yeni yönlerinde ilerlemektedirler. Love Alarm uygulaması ile etraflarındaki 10m’lik alanda kendilerinden hoşlananların sayısını görebilen insanlar uygulamanın ikinci sürümünü heyecanla beklemektedirler. Yeni özellik ve uygulamanın geliştiricisinin ilk kez insanların önüne çıkıyor olması lansman gününü daha da heyecanlı hale getirir. Kim Jo Jo  ne pahasına olursa olsun geliştiriciye ulaşmaya çalışmaktadır ancak amacı çok farklıdır.

Yorumu :

İnsanların “Seni Seviyorum “ demelerinin yerine geçecek bir telefon uygulaması ile hayatlarının nasıl etkileneceğini ele alan dizi genel anlamda etkileyici. Benim içinse ikinci sezon biraz hayal kırıklığı oldu. Galiba yanlış kahramanı tuttuğum için. Belki de ilk sezonun detaylarını unuttuğumdan tam olarak konuya adapte olamadım. Siz iki sezonu bir arada izleyecekseniz. Haliyle çok daha farklı bir hisse kapılabilirsiniz.

Yazan : Frenchy Mi Na

Love Alarm 2 Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kim Jin-Woo, Lee Na-Jung
Senarist: Cheon Kye-Young (webtoon), Workshop R
Yapım Şirketi: –
Yayıncı: Netflix
imdb: –
Bölüm Sayısı: 6
Sezon: 2
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 12 Mart 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cuma
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina