Queen Maker Konusu ve Oyuncuları

Queen Maker | 퀸 메이커
Tür: Dram, Fantezi
Oyuncular: Kim Hee Ae, Moon So Ri, Kwon Yool, Koo Ja Sung

Queen Maker Konusu:

Çılgın Gergedan lakablı bir işçi hakları avukatı olan  Oh Seung-sook (Moon So-ri), popüler bir YouTuber olmasının yanı sıra, zayıf insanların yanında olan, kendini adalet tanrıçası ilan eden bir kadındır.  Ve Belediye Başkanı olmaya karar verir. Hwang Do-hee (Kim Hee-ae) ise başkan Kimliği (PI) Danışmanlığı alanında en iyisidir. Ayrıca en iyi üçüncü yerli işletme olan Eunsung Group’taki Stratejik Planlama Ofisinin lideridir. Belediye Başkanı olmak isteyen bir kadın ile Başkan yaratacak bir kadının bir krizin üstesinden gelmek için birlikte çalışması gerekir.

Karakterler:

Hwang Do Hee (Kim Hee Ae), yetenekli bir kariyer kadınıdır. Son 12 yıldır 12 santimetre yüksek stilettolarından başka bir ayakkabı giymez. Başkan Kimliği (PI) Danışmanlığı alanında en iyisidir. Ayrıca en iyi üçüncü yerli işletme olan Eunsung Group’taki Stratejik Planlama Ofisinin lideridir. Eunsung Group’un sahibinin ailesinin görünüşünü, ses tonunu, alışkanlıklarını, tercihlerini, söylentilerini ve ölümcül zayıflıklarını analiz ederek karşılaşabilecekleri krizleri en aza indirmeye çalışmaktadır.

Oh Seung Sook (Moon So Ri), “Çılgın Gergedan” lakaplı işçi hakları avukatıdır. Son 20 yıldır, sıradan insanların ve işçilerin haklarını korumak için herkesi “gergedan boynuzu” gibi delip geçmektedir.  Almış olduğu lakabın hakkın veren avukat bayan  aynı zamanda kendi kendini ”Koreli Adalet Hanımı” olarak da nitelendirmektedir. Kadın İşçi Derneği, Koreli Kadınların İnsan Hakları Dalgası’nın başkanı ve İşçi Haklarıyla Dayanışma vakfının lideridir.

Queen Maker Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Oh Jin Suk
Senarist: Moon Ji Young
Yapımcı: Netflix
Yayıncı:
imdb: –
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2023
Yayın Tarihi: 14 Nisan 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cuma
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina