love-in-the-moonlight-konusu-kore-dizileri

Love In The Moonlight Konusu ve Yorumu

Love in the Moonlight | Moonlight Drawn By Clouds | 구르미 그린 달빛
Tür: Dram, Romantik, Tarih
Oyuncular: Park Bo Gum, Kim You Jung, Chae Soo Bin, Jung Jin Young, Kwak Dong Yeon

Bu yazımızda romantik tarihi dizileri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken dizilerden birinden bahsedeceğiz.  Dizinin kadrosunda başrollerde oynayan  oyuncular da yer alıyor. Ayrıca bir çok sitede izleyiciler tarafından yüksek puanlar aldı. Dizi 53. Baeksang Sanat Ödüllerinde En İyi Dizi, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yeni Oyuncu kategorilerinde aday gösterildi. Goblin’in ödülleri aldığı törende, Park Bo Gum Erkek Popülerlik Ödülünü kazandı.

Dizi  Moonlight Drawn by Cloud isimli bir web romandan uyarlamadır. Hikaye 2015 yılında 5 bölüm olarak kitap şeklinde yayınlanmıştır.

Dizimiz genel olarak eğlenceli başlasa da tüm tarihi dizilerde olduğu gibi dizinin ilerleyen bölümlerinde yine kan dökülüyor. Ama tarihi dizilerin heyecanı da bu taht ve güç kavgaları değil mi? Sonunun nasıl mutlu son olacağını tahmin etmeye çalışırken dizi de bitmiş oluyor.

Hayatını erkek kılığında geçirmek zorunda kalan Hong Ra On’un geçmişinde babası ile ilgili gerçekler gün yüzüne çıkmaya başlarken dizinin de tansiyonu artıyor. Kral ile olan yakın ilişkisinden dolayı haklarında çıkan haberler hayatını ne kadar zora sokacak? Geçmişte yaşananların peşine düşenlerin tuzaklarından nasıl kurtulacak?  Ve en önemlisi kadın olduğunu ne kadar daha saklayabilecek? Duyguları ve kafası karışan veliaht prens nasıl bir karar alacak?  Tüm bu sorularla dizi sonuna kadar sürükleyiciliğini koruyor.

Oyuncular:

Başrolde yer alan Park Bo Gum Reply 1988’deki rolüyle gönlüme taht kurmuştu.   Yine tüm sevimliliğiyle yer aldığı bu dizi, erkek kılığında dolaşmak zorunda kalan bir kadın ile veliaht prensin aşkını anlatıyor.  Dizinin ilk bölümleri oldukça eğlenceli sahneler içeriyor. Özellikle genç haremağası ile uğraşan veliaht prensin tavırlarını büyük keyifle izleyebilirsiniz. Park Bo Gum prens rolüne de oldukça yakışmış.

Dizinin başrolünü paylaşan Kim Yoo Jung ise tarihi dizilere çok yakışan bir isim. Bir diğer önemli tarihi dizi olan Moon Embracing The Sun’da çocuk oyuncu olarak Heo Yun Woo’nun gençliği rolünde oynamıştı. Bence başrolden daha etkileyici bir oyunculuk sergilemişti. Artık yetişkin bir kadın olarak yer aldığı Love In The Moonlight’daki haremağası rolünü de büyük başarıyla canlandırmış.

Oyuncu kadrosunda I’m Not A Robot ve Where The Stars Land dizilerinden hatırlayacağınız Chae Soo Bin’de yer alıyor. Bir diğer önemli oyuncu My First First Love dizilerinde yer alan Jung Jin Young. Son olarak My ID is Gangnam Beauty ve Vincenzo’da oynadığı Babel Grubu’nun ikinci oğlu rolüyle hafızalarımıza kazınan Kwak Dong Yeon.  Böylesine güzel bir kadro olunca dizi de elbette güzel oluyor.

Konusu:

Hong Ra On küçük yaşta babasını kaybetmiştir. Daha sonra da annesiyle bir birlerinden ayrılmışlardır.  Nedenini bilmese de annesinin zorlamasıyla Sam Nam adında erkek kılığında  dolaşmaktadır. Kendi başının çaresine bakan genç kadın aşk mektupları yazmakta ve elçilik yapmaktadır. En son yardım ettiği genç adam için yazdığı mektubun prensese yazıldığından  habersizdir.

Bu mektup trafiğinin farkına varan veliaht prens Lee Young olayın peşine düşer. Çarşıda dolaşırken karşılaştığı bir genç adam ona hiç de iyi davranmaz. Kazara birlikte düştükleri çukurda Lee Young’u bırakarak ortalıktan kaybolur.

Bu arada  Sam Nam  için ise işler gittikçe zorlaşmıştır. Genç kadın bu zor durumdan kurtulmak isterken saraydaki haremağası seçmelerine. Yapılan sınavlarda kadın olduğunun fark edilip atılacağını umut etmektedir. Ancak şanssızlık sonucu seçmeleri kazanır. Artık geri dönüşü olmayan genç kadın sarayda çaylak haremağası olarak işe başlar. Üstelik sarayda çarşıda hiç de iyi davranmadığı asil genç adam ile karşılaşır.  Lee Young çukurda kendisini bırakıp gidenin  sarayda haremağası olduğunu öğrenince onunla uğraşmaya başlar.

Yorumu :

Park Bo Gum’un ödül kazandığı dizilerden biri olan Love in The Moonlight;  sevilen kore dizileri arasında yer almaktadır.

Bu dizinin temalarını komedi, iktidarı ele geçirmek için insanları öldüren güçlü bir aile ve aşk hikayesi olarak sayabiliriz. Tarihi kore dizilerini seviyorsanız bu diziyi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Her şey bir yana  Park Bo Gum’un sevimliliği ve oyunculuğu bu diziyi izlemek için iyi bir sebep.  Ayrıca Park Bo Gum’un saray çalışanlarıyla yaptığı Bombastik dansının videosunu izlemeyi unutmayın.

Love in the Moonlight Hakkında Bilgiler :

Yönetmen: Kim Sung-Yoon, Baek Sang-Hoon
Senarist: Yoon Yi-Soo (webtoon), kk (webtoon), Kim Min-Jung, Im Ye-Jin
Yapımcı: Kang Byung-Taek
Yayıncı: KBS2
imdb: 7.9
Bölüm Sayısı: 18
Yapım Yılı: 2016
Yayın Tarihi: 22 Ağustos 2016 – 18 Ekim 2016

 

 

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina