the legend of the blue sea dizi posteri

The Legend of the Blue Sea Konusu ve Yorumu

The Legend of the Blue Sea | 푸른 바다의 전설
Tür: Romantik, Fantastik
Oyuncular: Lee Min Ho, Jun Ji Hyun, Shin Hye Sun

Daha önce bahsetmiştim. İzlediğim ilk dizi, Lee Min Ho’nun oynadığı 2009 yılı dizisi “ Boys Over Flowers” idi. Bu nedenle bir anda kendimi Lee Min Ho dizilerini ayrı bir mercek altına almış buldum.

Deniz kızı efsanesi ve reenkarnasyon üzerine kurulu fantastik bir dizi. Aşırı sevimli üstelik eğlenceli bir kadınla. Jun Ji Hyun dizide, bir denizkızı olan Sim Chung karakterini canlandırıyor. Ayrıca Lee Min Ho ile izlenilesi diziler arasında yer alıyor.

2016 SBS Drama Ödüllerinde dizi Top Mükemmellik Ödülü, Fantastik Dizi” ödülünü aldı. Bununla birlikte Lee Min Ho ile Jun Ji Hyun’a “En İyi Çift Ödülü” ve “En İyi 10 Yıldız Ödülü” verildi.

Dizi, Yu Mong-In tarafından kaleme alınan “Eou yadam” isimli hikaye koleksiyonundan esinlenmiştir. Deniz kızlarını konu alan tarih, fantastik, romantik türündeki bu hikaye ayrıca Kore’nin ilk tarihsel hikayesi.

Konusu:

Bir deniz kızının olan Sim Chung’ın büyük aşkını yeniden bulması ve yok olmayı göze alarak aşık olduğu adamın pesinden gitmesini anlatıyor.

Yorumu:

Sonuçta harika ötesi bir dizi diyemesem de konu sürükleyici. Hatta bazı sahneleri kesinlikle hafızanıza kazınıyor. Özellikle kadın oyuncu Jun Ji Hyun‘un bunda katkısı büyük.

Yüzünüzü güldürecek oldukça bol sahnesi var. Özellikle fantastik ögeleri bunun yanı sıra güzel bir aşk hikayesini seviyorsanız kesinlikle bir şansı hak ediyor.

The Legend of the Blue Sea Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Jin Hyeok
Senarist: Park Ji-Eun
Yapımcı:
Yayıncı: SBS
imdb: 8.2
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016 – 2017
Yayın Tarihi: 16 Kasım 2016 – 25 Ocak 2017
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina