healer dizi posteri

Healer Konusu ve Yorumu

Healer | 힐러
Tür: Romantik, Komedi, Aksiyon
Oyuncular: Ji Chang Wook, Park Min Young, Yoo Ji Tae, Kim Mi Kyung

2014 yılına ait bu diziyi hala izlemediyseniz ve  hatta benim gibi izlemek için beklediyseniz beklemeyin. Ji Chang Wook ve Park Min Young’a en iyi çift ödülünü kazandıran dizi heyecanlı bir serüveni konu alıyor. Kill Me Heal Me ve Pinocchio dizilerindeki gibi bu dizide de konu benzer. Senaryo çocukluklarında bağı olan iki kişinin, geleceklerinde mutlu olmak için geçmişin sırrını çözmeye çalışmaları üzerine kurulu.

Her dizide başrollerin yanında bayılarak izlediğim karakterler bu dizide de mevcut. Chae Young Shin’i evlat edinen baba, eski suçlu yardımcısı ve çılgın hacker ajumma’yı sevmemek mümkün değil. Manken oyuncu Yoo Ji Tae ise bir diğer bonus.

Oldukça sürükleyici bir dizi. Hatta tanıdık yüzlerle ve şimdinin çok ünlü başrollerinin gençlikleriyle. Oysa ki hala aynılar. Yirmi bölümlük heyecanlı bir serüvene katılın. Bendeki izlenimi daha çok aksiyon dizisiymiş gibiydi. Ama aslında aksiyonu dozunda bir romantik. Komedisi de olunca daha ne olsun dedirtenlerden.

Konusu:

Korsan gazetecilik yapan beş arkadaş, 1992 yılında büyük bir olay yaşar ve dağılır. Gruptan iki kişi hayatını kaybetmiştir. Günümüze döndüğümüzde Healer ismiyle para karşılığı gece kuryeliği denilen yasa dışı teslim işlerini yapan Seo Jung Hoo’nun hayatının akışını değiştiren görevle başlıyor. Ülkenin tanınmış muhabiri olan Kim Moon Ho yıllardır aradığı bir genç kız için Healer’ı kiralar. Magazin muhabiri Chae Young Shin ile karşılaşınca Jung Hoo hem geçmişin sırrını öğrenmek hem de genç kızı korumak için her şeyi yapacaktır.

Yorumu:

Etrafındaki beş erkekten üçünün kalbini fethetmiş bir kadın, kızı ile ajumması ve ustasıyla yalnız bir hayat yaşayan genç adamın hikayesini izleyin.

Sonuçta, Kore dizileri tutkunlarının izlemesi gereken bir dizi.

Healer Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Lee Jung-Sub
Senarist: Song Ji-Na
Yapımcı: Bae Kyung-Soo, Mo Wan-Il, Yoon Jae-Hyuk
Yayıncı: KBS2
imdb: 8.5
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014 – 2015
Yayın Tarihi: 8 Aralık 2014 – 10 Şubat 2015
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina