pinocchio dizi posteri

Pinocchio Konusu ve Yorumu

Pinocchio | 피노키오
Tür: Romantik,Dram, Fantastik, Gençlik
Oyuncular: Lee Jong Suk, Park Shin Hye, Kim Young Kwang, Yoon Kyun Sang

Genelde Lee Jung Suk’un dizileri güzeldir. Pinocchio da iyi bir kadro ve konuyla izlenebilecek diziler arasında yer alıyor.

Bence dizinin ilk yarısı gerçekten akıcı. İçinizi ısıtacak bir baba oğul hikayesiyle böylece bölümleri arka arkaya izletecek cinsten. Özetle, yıllar önce ölen oğlunun yerine denizden kurtardığı çocuğu koyan adam. Bu adam ile ailesi medyanın haberleriyle parçalanmış küçük çocuğun birbirlerinin yaralarını sarması çok güzel anlatılmış. Aileye katılan diğer oğul ve çocukla yaşıt kızıyla birlikte sıcacık bir yuvayı hissedebiliyorsunuz. Ancak küçük kızın yalan söylediğinde hıçkırmaya sebep olan bir sendromu var. Diziye isim veren “Pinocchio Sendromu” aynı zamanda evlatlık alınan çocuğun ailesinin dağılmasında da bir rol oynuyor. Dede ile gerçek oğlu arasındaki bir çok sahne gülümsemeye sebep olacak türden.

20 bölümlük dizinin ikinci yarısı daha çok medyanın karanlık yüzü ve bir çok dizinin temeli olan güçlüler ve haklılar savaşını anlatıyor.

Romantizm araya serpiştirilmiş şekilde. Park Shin Hye ülkenin iyi oyuncularından biri. Sonuçta bu dizide de sevimli, geveze, cadı lakaplı kız rolüne tam oturmuş.

Konusu:

İtfaiye şefi olan babası bir yangında kaybolup, medya tarafından ekibini ölüme sürüklediği iddialarıyla suçlanınca, geride kalan ailenin hayatı çok zorlaşır. Büyük oğlu babasının suçsuzluğunu anlatmaya çalışırken, anne küçük oğluyla birlikte denize atlayarak intihar eder. Yaşlı ve arada aklı karışan bir adam, küçük çocuğu kurtarır. Sonra da yıllar önce ölen oğlunun yerine koyar. Diğer oğlu eşinden ayrılınca kızıyla birlikte babasının yanına gelir. Yangında itfaiye şefini suçlayan ve ailenin dağılmasında büyük role sahip gazeteci küçük kızın annesidir. Birlikte büyüyen çocuklar beraber gazetecilik yapmaya ve yıllar önceki olayın intikamını almaya çalışırlar.

Yorumu:

Her ne kadar medya çalışanları üzerine bir dizi olsa da bence evlat edinilen oğul ve babanın ilişkisi ile ailenin sergilediği değerler ve sevgi. Bunlar dizinin en etkileyici kısmı. Yayın şirketlerinde çalışan muhabirlerle de oldukça keyifli bir dizi ortaya çıkmış. Kesinlikle izlemeye değer.

Pinocchio Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Jo Soo-Won
Senarist: Park Hye-Ryun
Yapımcı: Kim Hyung-Suk
Yayıncı: SBS
imdb: 8.3
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014 – 2015
Yayın Tarihi: 12 Kasım 2014 – 15 Ocak 2015
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina