clean-with-passion-for-now-dizi-posteri

Clean With Passion For Now Konusu ve Yorumu

Clean With Passion For Now | 일단 뜨겁게 청소하라
Tür: Romantik, Komedi, Gençlik
Oyuncular: Yoon Kyun-Sang, Kim You-Jung, Song Jae-Rim

2018 yılı yapımı bu K-dramanın içeriği, mysophobia olan bir adam (Yoon Kyun-Sang) ile kirliliğe aldırmayan bir kadın (Kim Yoo-Jung) arasındaki aşk hikâyesinidir. Mysophobia veya mikrop korkusu, sağlıksız bir bulaşma korkusuna işaret eder. Mysophobia’nın obsesif kompulsif bozukluk (OKB) ile ilişkili olduğu düşünülmektedir. İsmi “Clean With Passion For Now” yani dilimize “Şimdilik Tutkuyla Temizleyin” olarak çevirdiğimiz bu dizi, OKB hastalığıyla uğraşan insanların ve etrafındakilerin zorluklarına dikkat çekmek için iyi bir iş çıkaran örnektir. İnanç, sabır, umut ve cesarete sahip olmak, bu dramadan çıkarabileceğim birkaç özellikten bazılarıdır.

Konusu:

Misofobisi olan Jang Sun-Gyeol, başarılı bir temizlik şirketinin CEO’sudur. Bir gün evinin kapısını açık unuttuğu için temizlik robotu Geum-ja kaybolur. Bu robotu bir çöp yığınının yanında Gil O-Sol adında biri bulur. Gil O-Sol devamlı part-time çalışan ve iş arayan bir kadındır. Ancak yoğun temposundan ötürü kendisine hiç özen göstermez. Jang Sun-Gyeol ve Gil O-Sol gelecekte hiç beklenmedik bir yerde daha karşılaşacaklar ve bununla birlikte hayatları tamamen değişecektir.

Yorumu:

Gel gelim dizi hakkındaki yoruma; kesinlikle oyuncu kadrosunu beğendim. Bunun yanı sıra oyunculukları da harikaydı! Üstelik yan karakterler bile süper havalı ve eğlenceliydi! Yoon Gyun Sang‘ın bu dizide rolünü çok iyi canlandırdığını haliyle harika bir romantik başrol olduğunu söyleyebilirim. Kim Yoo Jung da akıllı davranarak rolünde başarı göstermiş. Ayrıca Yoon Gyun Sang ile iyi bir uyum yakalamış. Çok tatlı, eğlenceli ve keyifli bir dizi, bazen bolca kahkaha, bazen de biraz da üzüntü.

Güzel bir romantik komedi arayan herkese kesinlikle tavsiye edebilirim!

Clean With Passion For Now Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: No Jong-Chan
Senarist: Aaengo (orijinal webtoon), Han Hee-Jung
Yapımcı:
Yapım Şirketi:
Yayıncı: JTBC
imdb: 6.4
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 26 Kasım 2018 – 4 Şubat 2019
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina