kill me heal me dizi posteri

Kill Me, Heal Me Konusu ve Yorumu

Kill Me, Heal Me | 킬미, 힐미
Tür: Romantik, Komedi
Oyuncular: Hwang Jung Eum, Park Seo Joon, Oh Min Seok, Ji Sung

2015 yılı yapımı olan ve üstelik pek çok sitede oldukça yüksek puan alan bir dizi. Senaryo, psikolojik bir rahatsızlık üzerine kurgulanmış. Başrolde Güney Koreli erkek oyuncu Ji Sung rol alıyor. Çoklu Kişilik Bozukluğuna sahip bir Cheabolu canlandırıyor. Yani kimliğin iki yada daha fazla kişiliğe bölünmesi olarak tanımlanan bir rahatsızlık. Öyleyse yeri gelmişken küçük de bir not düseyim. Cheabol; servet ve klan anlamına gelen kelimelerden oluşuyor. Güney Kore’nin küresel boyutta is yapan büyük aile şirketleri anlamına geliyor.

Ayrıca Iteawon Class ile gündeme gelen Park Seo Jun çok iyi bir is çıkarmış. Ji Sung ise birbirinden farklı tam 7 karakterde harikalar yaratıyor. Hatta aralarında genç bir kız karakteri de var.

Konusu:

Çocukluğunda yaşadığı bir olayı hatırlamayan ve olayın acısıyla yedi farklı kişiliğe bölünen Cha Do Hyeon Amerika’da yasamaktadır. Ancak kişiliklerinden birinin oyunuyla kendini Kore’ye dönüş uçağında bulur. Uçakta birlikte yolculuk ettiği Oh Ri On ve havalimanında garip bir şekilde gördüğü kız kardeşi Oh Ri Jin ile yolları devamlı kesişecektir.

Yorumu:

Öncelikle, dizide ikiz kardeş gibi büyütülmüş Oh Ri Jin ile Oh Ri On’un aralarındaki ilişkiyi anlatan sahnelere bayıldım. Çünkü size kesinlikle çok güzel bir bağı hissettiriyorlar. Sonuçta yirmi bölümden oluşan bir romantik komedi. Ama sevimli karakterleri ile geçmişte yaşanan olayın sırrını öğrenmek için sizi ekran başında alı koyacak.

Kill Me, Heal Me Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Kim Jin-Man
Senarist: Jin Soo-Wan
Yapımcı: Han Hee
Yayıncı: MBC
imdb: 8.3
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014 – 2015
Yayın Tarihi: 7 Ocak 2015 – 12 Mart 2015
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina