hyena-dizi-posteri

Hyena Konusu ve Yorumu

Hyena | 하이에나
Tür: Dram, Hukuk
Yönetmen: Kim Hye-Soo, Ju Ji-Hoon, Lee Kyoung-Young, Jun Suk-Ho

Özellikle hukuk ve suç dizilerini sevenler ekran başına, Çünkü, “Tutkulu Sırtlanlar” tam size göre. Bu K-drama Kim Hye Soo ve Ju Ji Hoon’un başrolde olduğu 2020 Netflix dizisidir. Kısaca, Güney Kore’de üst sınıfın davalarına bakan bir grup avukatın maceraları ile karşınızda.

Konusu:

Özetle, hiç bir davayı kaybetmeyen “Jung Geum Ja” ile Güney Kore’nin en iyi hukuk şirketi olan Song &Kim’in en başarılı avukatı “Yoon Hee Joe” nun ihtiraslı aşk serüveni ile ekran başındayız.

Jung Geum Ja, evlat edinilen, terk edilen, hedefleri büyük, hayatta bir amacı olan hırslı ve sempatik avukatdır. Ju Ji Hoon ise hukukçu bir aileden gelen yetenekli, zeki ve samimi bir avukattır. Yolları bir çamaşırhanede kesişen bu iki avukat, davalarda rakip iken daha sonra aynı hukuk bürosunda çalışmaya başlarlar. Böylelikle, Jung Geum Ja’nun cazibesi ve zekasına dayanamayan Ju Ji Hoon‘un serüveni ile karşı karşıyayız.

Sonuçta; neşeli, azimli avukatlarımız SADAKAT anlamına gelen “Choong” Hukuk Bürosunu kurarak 1. Sezon’un 16. Bölümünde bize veda ederler.

Yorumu:

Hukukun karanlık ve iş odaklı yönünü ele alan bu K-drama sizleri bekler. Üstelik zamanınızın her dakikasına değecek olan ihanet, ölüm ve tutkuyla dolu hızlı tempolu bir dramdır. Lakin bir kez başladığınızda asla pişman olmayacaksınız. Ama beni bağımlı tutan şeyin Hee Jae ve Geum Ja arasındaki alışılmadık romantizm olduğunu söylemeliyim. Güney Kore’li bu iki oyuncu oldukça sevimliydi ve ekranda birlikte oldukları her andan zevk aldım. Başka bir deyişle Ji Hoon ve Hye Soo, ikisi de olgun ve gerçekten zinde karakterler. Özellikle kadın kahramanımız, renkli bir karakteri sergileyen, aynı zamanda 90’ların rapçisi gibi giyinen bir avukat.

8.4 imdb puanıyla, güçlü kadın karakterlere, alışılmadık romantik ilişkilere ve hızlı tempolu bir senaryoya sahip bu dizi sizler için önerimizdir.

Hyena Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Jang Tae-Yoo
Senarist: Kim Roo-Ri
Yapım Şirketi: Keyeast
Yayıncı: SBS, Netflix
imdb: 8.4
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 21 Şubat 2020 – 11 Nisan 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina