crash landing on you dizi posteri

Crash Landing on You Konusu ve Yorumu

Crash Landing on You | Love’s Emergency Landing | 사랑의 불시착
Tür: Dram, Romantik, Komedi

Oyuncular: Hyun Bin, So Ye Jin, Kim Jung Hyun, Kim Soo Hyun,  Yang Kyung Won, Lee Shin Young

2019 yılının sevilen K-Dramaları arasında yer alan bu diziyi lakin Netflix‘de de izleyebilirsiniz. Dizinin büyük bir kısmı Kuzey Kore atmosferinde geçiyor.

Özetle, sınır kasabasının ilginç insanları, sevimli ve biraz saf dört kafadar asker, duygularını belli etmeyen yüzbaşı ve gökten düşen bu garip kadınla keyifli bir dizi izleyeceksiniz.

Konusu:

Zengin bir ailenin kızı olan Yoon Se Ri’nin ailesiyle ilişkileri iyi değildir. Dolaysıyla kendi şirketini kurar ve başarılı olur. Bir gün babası, aile şirketinin başına onu geçirmeye karar verir. Ancak ayni gün yamaç paraşütü yapmaya karar veren Se Ri çıkan fırtınayla kendini Kuzey Kore’de bulur. O esnada sınırda görev yapan yüzbaşı, kadını bulur. Dört askeriyle birlikte bu gökten düsen kişiyi ülkesine göndermek için her yolu dener.

Yorumu:

Başroldeki Hyun Bin ve Son Ye Jin için söylenecek çok fazla bir şey yok. Üstelik rolleriyle sizi hikayenin içine alıp götürüyorlar. Ayrıca kadrosunda diğer dizilerden hatırlayacağınız önemli bir çok oyuncu ve Hyun Bin’le ayni yasta olmasına rağmen abisi rolünde yer alan ve Something About 1 Percent dizisinde oynayan Ha Seok Jin de yer alıyor.

Özellikle savaştan sonra ikiye ayrılan ülkenin insanlarının dramı oldukça etkileyici. Ne yazık ki tüm dünyaya kapalı olan ve nasıl bir hayatları olduğuna dair çok fazla bilgi bulunmayan gizemli ülke Kuzey Kore ve demokratik sistemle yönetilen Güney Kore insanlarının yaşamlarını içeren bu diziyi oldukça seveceksiniz.

Sonuçta; bence de övgüleri hak ediyor.

Crash Landing on You Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Lee Jung-Hyo
Senarist: Park Ji-Eun
Yapım Şirketi: Studio Dragon
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: 8.4
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 14 Aralık 2019 – 16 Şubat 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina