hospital playlist dizi posteri

Hospital Playlist Konusu ve Yorumu

Hospital Playlist | 슬기로운 의사생활
Tür: Arkadaşlık, Medikal

Oyuncular: Jo Jung Suk, Yeon Suk Ahn, Jung Kyung Ho, Kim Dae Myung, Jeo Mi Do

2020 yılının en güzel Kore dizilerinden biri Hospital Playlist’dir. Bundan dolayı bitmesini hiç istemedim. Neyse ki ikinci sezon müjdesi biraz teselli ediyor. Prison Playbook yada Reply serisini izlemişseniz dizilerin senaristine aşinasınız demektir. Özellikle, Lee Woo Jung dizilerinde daha çok sımsıcak dostlukları ve içimizi ısıtan insan ilişkilerini ele alıyor. Başka bir deyişle biraz hayatta mutlu olmanın yolunu gösteren tarzdan. Genelde bu dizide ilk üç, dört bölüm temposu ağır, karakterleri tanımak üzerine. Eğer devam ederseniz ayrılamayacağınız ve hafızalarınıza kazınan karekterler oluşturmakta harikalar yaratıyor. Ayrıca bir diğer özelliği de dizilerinde eskilerden belli bir dönemin ruhunu yansıtan bir müzik ziyafeti sunmasıdır. Diziyi ve oyuncuları uzun uzun anlatabilirim. Ama izlemeniz en güzel seçenek. Prison Playbook’u izlediyseniz hayranı olduğum ve aynı zamanda bu dizinin de başrolü olan Jung Kyung Ho’nun bununla birlikte tanıdık simaların geçişini de göreceksiniz. Ne var k, Jo Jung Suk olduğu her diziye neşe katıyor.

Konusu:

Hospital Playlist dizisinde, tıp fakültesinin ilk yılında bir araya gelen ve aralarındaki dostluğa özendiren bir grup çok başarılı cerrah doktorların hikayesini anlatılıyor. Kısaca; her biri alanının en iyisi olan beş doktor arkadaş Yulje Hastanesinde yeniden birlikte çalışmaktadır. Aynı zamanda içlerinden birinin hastanenin sahibi olduğunu yeni öğrenirler. Bununla birlikte kurulacak VİP odalarında çalışmak için beş cerrahtan birinin bir şartı vardır. Yeniden müzik grubunu kurmaları.

Yorumu:

Mutlaka izlenilmesi gereken diziler listesine rahatlıkla ekleyebileceğim Hospital Playlist, dostluğun, sevginin, acının ve neşenin bir arada olduğu güzel bir Kore dizi. Özellikle medikal dizilere ayrı bir ilginiz de varsa bu diziyi seveceğinizden eminim. Lakin diziyi ilk bir kaç bölümde bırakmayın. Sonuçta sonrası beklediğinize değiyor.

Hospital Playlist Hakkında Bilgiler:

Yönetmen: Shin Won Ho
Senarist: Lee Woo Jung
Yapım Şirketi: CJ ENM Co., Egg Is Coming
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: 8.6
Bölüm Sayısı: 12
Yayın Tarihi: 12 Mart 2020 – 28 Mayıs 2020
Yayın Günleri ve Saati: Perşembe – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina