Son Zamanların En Yüksek Reyting Alan Kore Dizileri Hangileri?

En Yüksek Reyting Alan Kore Dizileri

Zaman zaman bu tarz listeleri araştırarak dizi seçtiğim oluyor. Dizi izlemeye yeni başladığım dönemlerde henüz çok fazla Kore dizilerini bilmiyorken, yabancı kaynaklara girip listelere göz atıyordum. Yine bu alışkanlıkla liste ararken karşıma çıkan bir listeyi sizler için derlemek istedik.

Nielsen Korea’nın Şubat 2021’e kadar olan verileriyle hazırlanmış liste yalnızca kablolu yayında yayınlanan dizileri içeriyor. Biliyorsunuz ulusal kanallar çok daha büyük bir kitleye hitap ettiği için reyting sıralamaları çok daha farklı oluyor. Biz şimdilik kablolu yayın yapan kanalların yayınlamış olduğu dizilerin reyting sıralamasına göz atalım.

Zaten bir çoğunu severek izlemiş olduğunuzdan eminiz.

En Yüksek Reyting Alan Kore Dizileri

1. The World of The Married (2020)

Dram, Romantik, Kim Hee Ae, Park Hae Jun

Rating : 28.371

Konusu : Aile hekimi olan Ji Seon Wu evli ve bir çocuk annesidir. Dışarıdan bakıldığında evlilik hayatı ve kariyerinde her şey yolunda gidiyordur. Ancak bir gün eşi Lee Tae Oh’un kendisini aldattığını öğrenir. Çevresindekilerin de kendisine karşı dürüst olmadıklarını fark eden genç kadının dünyası altüst olmaya başlar. Eşinin de desteğiyle kendi şirketini kuran Lee Tae Oh ise başarılı bir yönetmen olmak uğruna hırsına yenik düşmüştür. Ailesi varlıklı olan bir genç kadınla tehlikeli bir yasak ilişkiye başlar.

en-yuksek-reyting-the-world-of-married-posteri

2. Sky Castle (2018)

Dram, Kara Mizah,  Yum Jun Ah, Lee Tae  Ran, Yoon Se Ah, Oh Na Ra, Kim Seo Hyung

Rating :23.779

Konusu : SKY Castle, zengin ve prestijli ailelerin oturduğu bir sitedir. Bu sitede yaşayan dört ailenin ve çocuklarının hayatı işlenmektedir. Ailelerin hırsları ve çocuklarının eğitimleri için neler yapabilecekleri hakkında çarpıcı bir dizidir.

en-yuksek-reyting-sky-castle-posteri

3. Crash Landing on You (2019)

Dram, Romantik, Komedi, Hyun Bin, So Ye Jin, So Ji Hye, Kim Jung Hyun, Yang Kyung Won, Lee Shin Young

Rating :21.683

Konusu: Zengin bir ailenin kızı olan Yoon Se Ri’nin ailesiyle ilişkileri iyi değildir. Dolaysıyla kendi şirketini kurar ve başarılı olur. Bir gün babası, aile şirketinin başına onu geçirmeye karar verir. Ancak ayni gün yamaç paraşütü yapmaya karar veren Se Ri çıkan fırtınayla kendini Kuzey Kore’de bulur. O esnada sınırda görev yapan yüzbaşı, kadını bulur. Dört askeriyle birlikte bu gökten düsen kişiyi ülkesine göndermek için her yolu dener.

en-yuksek-reyting-crash-landing-on-you-posteri-posteri

4.Reply 1988 (2015)

Romantik, Komedi, Gençlik, Hyeri, Ryu Jun-Yeol, Ko Gyung-Pyo

Rating : 18.803

Konusu: Seul’ün Ssangmundong semtinde yaşayan beş çocukluk arkadaşı Duk-Sun, Jung-Hwan, Sun-Woo, Dong-Ryong ve Taek zorlu gençlik yıllarında hayatta kalmak ve gelecekleri için bir yol belirlemek için birbirlerine destek olurlar. Komşu olan ve hep birlikte büyüyen bu gençlerin ebeveynleri de birbirleriyle iyi anlaşmaktadır.

en-yuksek-reyting-replay-1988-posteri

5. Goblin (2016)

Dram, Romantik, Fantastik, Gong Yoo, Kim Go Eun, Lee Dong Wook, Yoo In Na, Yook Sung Jae

Rating :18.680

Konusu: Goryeo döneminde yaşayan general Kim Shin yenilmez bir savaşçıdır. Genç kralın kıskançlığıyla bıçaklanır ama ölmez ve ölümsüz bir gobline dönüşür. Binlerce yıldır yaşayan adam ölebilmek için seçilmiş goblin gelini tarafından vücüdunda taşıdığı ama görünmeyen kılıçla gelin tarafından öldürülmelidir. Bu arada amnezik bir ölüm meleği ile karşılaşır ve birlikte yaşamaya başlarlar. Kim Shin bir gün ölmek üzere olan hamile bir kadını kurtarır ve bu kadının dünyaya gelen kızı Ji Eun Tak goblinin gelini olacaktır.  Küçük kız 9 yaşındayken aniden annesini kaybeder ve ilk kez ölüm meleğiyle karşılaşır. Yıllar sonra Eun Tak doğum gününde tek başına deniz kenarında otururken Kim Shin önünde belirir. Her ikisi de bu durumun nasıl olduğunu anlamamışlardır.

en-yuksek-reyting-goblin-posteri

6. Mr. Sunshine (2018)

Romantik, Aksiyon, Tarih, Lee Byung-Hun, Kim Tae-Ri, Yoo Yeon-Seok

Rating :18.129

Konusu: 1871 yılında daha küçük bir çocukken Kore’de çıkan savaş sırasında askeri Amerikan gemisince kurtarılan Choi Yoo Jin Amerika’da büyür. 1900’lü yılların başında Amerikan askeri olarak ülkesine giden Yoo Jin bir aristokratın kızı olan Go Ae Shin’e aşık olur.

en-yuksek-reyting-mr-sunshine-posteri

7. Mr. Queen (2020)

Tarihi, Romatik Komedi, Fantezi, Shin Hye-Sun, Kim Jung-Hyun, Bae Jong-Ok, Kim Tae Woo, Seol In-Ah, Cha Chung Hwa, Na In-Woo,Choi Jin Hyuk

Rating : 17.371

Konusu: Jong Bong Hwan Mavi Saray’ın mutfağında şef olarak çalışmaktadır. Kadınlara oldukça düşkün bu genç ve yakışıklı adam bir kaza geçirir. Kendine geldiğinde Joseon döneminde ve bir kadının bedenindedir. Ne olduğunu anlamaya çalışırken bir taraftan da ertesi gün kralla evleneceğini öğrenmenin paniğini yaşamaktadır. Sarayın bahçesindeki havuzda baygın bulunmadan önce oldukça zarif olan Kim So Yong, kendine geldiğinde bambaşka biri olmuştur. Bedeni ele geçiren Bong Hwan ise zamanına geri dönmek için hatırladığı son şey olan havuza düşmesinden dolayı, sarayda bulduğu tüm suların içine kendini atmaya çalışır.

Genç kral Cheoljong ise herkesin saf ve kukla kral olarak gördüğü biridir. Sarayda önemli bir güce sahip olan ve halka zulmeden Kim ailesinden gelen bir kadınla evlenmekten hiç de hoşnut değildir.

en-yuksek-reyting-mr-queen-posteri

8. Itaewon Class (2020)

Dram, Romantik, İntikam,  Park Seo Joon, Kwon Na Ra, Kim Da Mi

Rating : 16.548

Konusu: Park Sae Ro Yi, asosyal ama sahip olduğu doğruluk ilkelerinden vazgeçmeyen bir lise öğrencisidir. Ayni zamanda babasının aşçı olarak çalıştığı ve ülkenin en büyük gıda firmasının sahibinin oğlu yüzünden önce okuldan atılır daha sonra babasını kazada kaybeder ve hapse girer. Bu büyük şirketi yok etmek için ant içen genç adam sabırla planını gerçekleştirmek için hazırlık yapar ve nihayetinde barları ve kulüpleriyle ünlü, dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri olan Itaewon bölgesinde bir bar acar.

en-yuksek-reyting-itaewon-class-posteri

9. 100 Days My Prince (2018)

Romantik, Komedi, Tarih,  Do Kyung-Soo, Nam Ji-Hyun, Cho Seong-Ha, Kim Sun-Ho

Rating : 14.412

Konusu: Ülkede uzun süredir devam eden kuraklık nedeniyle veliaht prens Lee Yool suçlanmaktadır. Prensesle bir çocuklarının olmaması ve geceleri ayrı yatmalarını sebep gösteren sarayın önde gelenleri prense baskı yapmaktadır. Bunun üzerine prens bir ay içerisinde krallıktaki tüm bekarların evlenmesini emreder. Veliaht prens , yağmur duası için kralın yerine sarayın dışına çıkartılır. Ormanda düzenlenen bir suikast sonucu yaralanır ve hafızasını kaybeder. Yakın koruması ile son anda kıyafetlerini değiştirdikleri için suikastçılardan kurtulmuştur. Ancak aldığı yaralardan dolayı hafızasını kaybetmiştir. Yıllar önce soylu ailesi çıkan isyanda öldürülen ve köylülerin arasına saklanarak hayatta kalan Hong Shim ise çocukken ayrı düştüğü abisini aramaktadır. Hong Shim’i büyüten ve babalık yapan Yeon, Lee Yool’u bulur ve yaralarını tedavi eder.

en-yuksek-reyting-100-days-my-prince-posteri

10. Hospital Playlist (2020)

Arkadaşlık, Medikal, Jo Jung Suk, Yeon Suk Ahn, Jung Kyung Ho, Kim Dae Myung, Jeo Mi Do

Rating : 14.142

Konusu: Hospital Playlist dizisinde, tıp fakültesinin ilk yılında bir araya gelen ve aralarındaki dostluğa özendiren bir grup çok başarılı cerrah doktorların hikayesini anlatılıyor. Kısaca; her biri alanının en iyisi olan beş doktor arkadaş Yulje Hastanesinde yeniden birlikte çalışmaktadır. Aynı zamanda içlerinden birinin hastanenin sahibi olduğunu yeni öğrenirler. Bununla birlikte kurulacak VİP odalarında çalışmak için beş cerrahtan birinin bir şartı vardır. Yeniden müzik grubunu kurmaları.

en-yuksek-reyting-hospital-playlist-posteri

11. Signal (2016)

Dram, Aksiyon, Fantastik, Gizem, Lee Je-Hoon, Kim Hye-Soo, Cho Jin-Woong

Rating : 12.544

Konusu: Polis merkezinde profil uzmani olarak çalışan Park Hae Young tesadüf eseri bir telsiz bulur. Telsizin diğer ucunda Lee Jae Han isminde bir polis bulunmaktadır. Birlikte dosyaları çözmeye başlarlar. Tepsideki sesin sahibini araştıran Hae Young Lee Jae Han’in 15 yıldır kayıp olduğunu öğrenir.

en-yuksek-reyting-signal-posteri

12. The Lady in Dignity (2017)

Dram, Gerilim, Gizem, Kim Hee-Seon, Kim Sun-A, Jung Sang-Hoon

Rating : 12.065

Konusu: Güzel ve biçimli bir vücuda sahip olan Ah Jin, zengin bir aileye gelin olur.  Güzelliği ve  zekasıyla kayınpederi olan evin reisi Başkan Ahn’ın güvenini kazanır. Ah Jin, hareket etmekte zorlanan kayınpederi için bir bakıcı arar. Bu arada, Bok Ja’yı bulur ve onu işe alır. Bok Ja’nın ailesi için mükemmel bir seçim olduğunu düşünür. Ancak, Bok Ja bakıcı olarak kalmaz. Şehvetli vücuduyla Başkan Ahn’ı baştan çıkarır ve ev halkını ele geçirir.

en-yuksek-reyting-lady-in-dignty-posteri

13. Hotel del Luna (2019)

Romantik, Fantastik, IU, Yeo Jin Goo, Sulli, Kim Soo Hyun, Lee Do Hyun

Rating : 12.001

Konusu: Şehrin merkezinde müşterilerinin yalnızca hayaletler olduğu gizemli bir otelde yaşananlar konu alınıyor. Yaptığı bir hata yüzünden bin yılı aşkındır lanetli olan ve otelde yasamak zorunda kalan Jang Mal Wol hırçın ve huysuz bir kadındır. Harvard’da eğitim almış çok uluslu bir otelde yönetici yardımcılığı yapmış olan Koo Chang Sung babasının yıllar önce Jang Mal Wol ile yaptığı anlaşma yüzünden otelde yönetici olarak çalışmak zorunda kalır.

en-yuksek-reyting-hotel-del-luna-posteri

14. Reply 1994 (2013)

Romantik, Komedi, Gençlik, Go Ara, Jung Woo, Yoo Yeon-Seok, Son Ho-Jun

Rating : 11.509

Konusu: 1994 yılında farklı yerlerden gelen altı üniversite öğrencisi, Seul, Sinchon’da Na Jung adlı bir kız ve ailesi tarafından yönetilen bir pansiyonda yaşamaktadır. Zaman çizelgesi, 1994’teki geçmişle 2013’teki şu an arasında gidip geliyor. Acaba erkek öğrencilerden hangisi Na Jung’un kocası?

en-yuksek-reyting-reply-1994-posteri

15. Prison Playbook (2017)

Dram, Komedi, Jung Kyung-Ho, Sung Dong-Il, Park Hae-Soo, Jung Hae-In, Jung Woong In

Rating : 11.195

Konusu: Ülkenin en iyi beysbol oyuncusu olan Kim Je Hyuk tam da Amerika’daki bir spor klubüne transfer olacağı sırada hapis cezasıyla karşı karşıya kalır. Kız kardeşine tecavüz etmeye kalkan erkek arkadaşını döven sporcunun hayatı zorluklarla mücadele ederek geçmiştir. Hapishane hayatı yeniden mücadelelere başlamasına sebep olacaktır. Gardiyan olan çocukluk arkadaşı, diğer mahkumlar ve çalışanlar ile birlikte ceza günlerini doldurmaya başlar.

en-yuksek-reyting-prison-playbook-posteri

16. The Uncanny Counter (2020)

Aksiyon, Gizem, Fantastik, Jo Byeong-Gyu, Yu Jun-Sang, Kim Se-Jeong

Rating : 10.999

Konusu : So Moon çocukken geçirdikleri bir kazada ailesini kaybetmiş bir lise ögrencisidir. Özel yetenekleri olan Counter grubunun en genç üyesidir. Bu grupta herkesin ayrı bir yeteneği vardır. Bir noodle restorantında çalışan grup üyeleri aslında kötü ruhların peşindedir.

en-yuksek-reyting-the-uncanny-counter-posteri

17. The Crowned Clown (2019)

Dram, Romantik, Tarih, Yeo Jin-Goo, Lee Se-Young, Kim Sang-Kyung

Rating : 10.851

Konusu: 2012 yapımı, ödüllü film, “Masquerade”den uyarlanan dizi Joseon Hanedanlığı  döneminde geçiyor. Kral Lee Hun, kendisine karşı yapılan ayaklanmalar ve güç mücadeleleri ile savaşan  Kral Lee Hun  olabilecek suikast girişimlerini önlemek maksadıyla kendisine  benzeyen Ha-Sun  adında bir soytarıyı tahta geçirir. Ancak zaman içerisinde  bu sahte kral,  gülmeyi unutan, mutsuz bir hayata sahip Kraliçe Yoo So-Woon’a âşık olur.

en-yuksek-reyting-the-crowned-clown-posteri

18. My Kids Give Me A Headache / Childless Comfort (2012)

Dram, Aile, Uhm Ji Won, Yoo Dong Geun, Kim Hae Sook

Rating : 10.715

Konusu : Güzel bir kırsalda yerleşim yerinde  büyük bir ailenin yürekleri ısıtan aşk hikayesi. Herkesin en büyük aşkı olan ebeveyn sevgisinin bu drama ile gelecek nesillere nasıl aktarıldığı gözler önüne seriliyor. Huzurlu  bir ailede, dokuz aylık hamile olan ve bebeğini doğurmak istediğini gizleyen torun Yeong’un durumunun öğrenilmesi bir fırtınaya neden olur. Bu arada, ailenin diğer torunu olan Dae Gi, annesi ve karısı arasındaki çatışmadan muzdariptir.

en-yuksek-reyting-childless-comfort-posteri

19. Encounter (2018)

Romatik, Yaşam, Politik, Melodram, Song Hye Kyo, Park Bo Gum, Jang Seung Jo

Rating : 10.329

Konusu : Cha Soo Hyun politikacı bir ailenin kızıdır ve zengin bir ailenin oğlu ile evlidir. Hayatları aileler tarafından yönetilmektedir. Eşinin aldatması üzerine boşanır. Küba seyahatinde Kim Jin Hyuk ile tanışır ve birlikte güzel vakit geçirirler. Boşanmanın karşılığında Soo Hyun’a prestijli bir otel verilmiştir. Stabil bir iş arayan Ji Hyuk otelde çalışmaya başlar.

en-yuksek-reyting-encounter-posteri

20. Memories of the Alhambra (2018)

Romantik, Fantastik, Gizem, Hyun Bin, Park Shin Hye, Park Chan Yeol, Park Hoon

Rating : 10.025

Konusu : Teknoloji üzerine yatırım yapan bir şirketin CEO’su olan Yoo Jin Woo yeni bir oyun yazan genç bir çocuktan gelen telefon üzerine Granada’ya gidiyor. İlk eşini elinden alan ve şirketi birlikte kurduğu eski yakın arkadaşının da oyuna talip olması oyunun peşine düşmesi için yeterli oluyor. Yazılımcı gencin ablasının işlettiği Hostal Bonita buluşma noktaları. Lükse alışmış bir adamın kırık dökük ve eski bir hostelde yaşadıkları oldukça eğlendirici. Sonuçta iki ezeli düşmanın oyun için girdikleri amansız savaş bambaşka bir boyuta taşınıyor.

en-yuksek-reyting-memories-of-alhambra-posteri

21. Another Oh Hae-young / Another Miss Oh (2016)

Komedi , Romantik , Aile , Melodram , Doğaüstü, Eric Mun, Seo Hyun Jin, Jeon Hye Bin

Rating : 9.991

Konusu : Her ikisinin adı da Oh Hae Young olan bu iki kadın, ortak isimleri sebebiyle kendilerini sürekli olarak birbirlerinin hayatına girmiş olarak bulurlar. Okul ve iş hayatında birbirine düşman olan bu kadınların  hayatlarına bir adam girer. Geleceği görme yeteneğine sahip olan Park Do-Kyung’i uzak durmaya çalıştığı Oh Hae-Young ile romantik bir ilişki bekler.

en-yuksek-reyting-another-miss-oh-posteri

22. The Light In Your Eyes (2019)

Arkadaşlık, Komedi, Romantik, Yaşam, Drama, Aile, Melodram, Han Ji Min, Kim Hye Ja, Nam Joo Hyuk

Rating : 9.731

Konusu : Zamanda yolculuk yapabilen  Kim Hye Ja, donuk bir hayat yaşayan Lee Joon Ha ile tanışır. 26 yaşında, zeki ve pozitif bir kadın olan Kim Hye Ja’ın hedefi spiker olmaktır. Bir gün zamandan yararlanma yeteneği kazanır ve  70 yaşında olarak karmaşık bir zaman çizelgesine dahil olur. Lee Joon Ha, ise muhabir olmak isteyen bir adamdır. Hayaline ulaşmak için çok çalışır ama ulaşamayınca boşluğa düşer. Kim Hye Ja ile Lee Joon Ha, arasında romatik bir ilişki başlar.

en-yuksek-reyting-light-in-your-eyes-posteri

23. Strong Woman Do Bong Soon (2017)

Aksiyon, Romantik, Komedi, Drama,  Park Bo Young, Park Hyung Sik, Ji Soo, Kim Won Hae

Rating : 9.668

Konusu : Ailenin kadınlarından kuşaktan kuşağa gecen süper gücü doğru kullanmak zorunda olan bir genç kız, kaybolan kadınların pesinde bir polis ve ele avuca sığmaz genç bir oyun tasarımcısı.

en-yuksek-reyting-strong-woman-posteri

24. Love (ft. Marriage and Divorce) (2021)

Dram, Romantik, Sung Hoon, Lee Ga-Ryung, Lee Tae-Gon

Rating : 9.656

Konusu : Bir radyo programında çalışan üç kadının görünüşte mutlu evlilikleri vardır. Radyo programının  sunucusu Boo Hye Ryung, avukat kocası Pan Sa Hyun ile üç yıldır evlidir ve çocukları yoktur. Sa Pi Young, yapım yönetmenidir. Ailesi için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır. Kocası Shin Yoo Shin, bir hastanenin nöropsikiyatri bölümünün yöneticisidir. Lee Shi Eun,  programın baş yazarıdır. Kocası Park Hae Ryoon eşinin desteği ile profesör olmuştur.  30 yıldır evli olan Shi Eun, yıllarını  ve tüm dikkatini kocasına ve çocuklarına adamıştır.

en-yuksek-reyting-love-ft-marriage-and-divorce-posteri

25. Stranger 2 (2020)

Dram, Aksiyon, Gizem, Hukuk, Cho Seung-Woo, Bae Doo-Na, Lee Joon-Hyuk

Rating : 9.408

Konusu : Zeki ve başarılı savcı Hwang Shi Mok çocukluğunda yaşadığı bir rahatsızlıktan dolayı duygularını hissetmemektedir. Tongyeong’daki bölge savcılığı ofisine atanan Savcı Hwang Shi-Mok ‘un görev yeri değişmiştir. Bu arada dedektif Han Yeo-Jin ile gizli bir davada hakikati aramaya başlarlar.

en-yuksek-reyting-stranger-posteri

26. Lawless Lawyer (2018)

Aksiyon, Hukuk, Lee Joon-Gi, Seo Ye-Ji

Rating : 8.937

Konusu :’Gangster Avukat’ olarak anımsanan, yasaların adaleti yerine getirmediğini inanan ve avukatlık öncesinde ise bir çete üyesi olan  Bong Sang-Pil’in  tek amacı  annesinin intikamını almaktır. Çocukluğundan beri  kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan Ha Jae-Yi adalet için savaşan iyi bir avukat olur. Ancak bir duruşma sırasında haksız bir karar nedeniyle bir hakime vurur ve ehliyeti askıya alınır. Dolayısıyla bu olaydan sonra avukatlık yapamaz hale gelir. Böylelikle Bong Sang-Pil’in  hukuk bürosunda yönetici olarak çalışmaya başlar. Ama Sang-Pil ile tanışması onu farklı mecralara götürecektir.

en-yuksek-reyting-lawless-lawyer-posteri

27. Record of Youth (2020)

Dram, Romantik, Gençlik, Park So-Dam, Park Bo-Gum, Byeon Woo-Seok, Ha Hee-Ra, Kwon Soo-Hyun

Rating : 8.740

Konusu : Sa Hye Jun yakışıklı ve başarılı bir mankendir. Ama hayali aktör olmaktır. Henüz istediği başarıyı yakalayamamıştır. Ahn Jeong Ha’nın hayali ise başarılı bir makyöz olmaktır. Hye Jun’un yakın arkadaşı aktör ve manken olan Won Hae Hyo ise başarısının ailesinin zenginliğine bağlı olmadığını ispatlamaya çalışmaktadır.

en-yuksek-reyting-record-of-youth-posteri

28. What’s Wrong With Secretary Kim (2018)

Romantik, Komedi, Park Min Young, Park Seo Joon, Lee Tae Hwan, Hwang Bo-Ra

Rating : 8.665

Konusu :Zengin, güç sahibi ama fazlasıyla kendini beğenen Lee Young Joon’un işinde çok iyi olan sekreteri istifasını verir. Sekreterin kendine aşık olduğu için ayrıldığına karar veren Lee Young Joon yanında uzun süredir çalışan bu mükemmel sekreterin ayrılma fikrini değiştirmeye çalışır.

en-yuksek-reyting-whats-wrong-with-secretary-kim-posteri

29. Graceful Family (2019)

Dram, Aksiyon, Gizem, Lim Soo-Hyang, Lee Jang-Woo, Bae Jong-Ok

Rating : 8.478

Konusu :MC Group adlı şirketin tek kızı olan Mo Seok Hee’ü on bir buçuk yıl önce gizemli koşullarda ölen annesinin ölümü onu rahatsız eder. Annesinin ölümünden beri babasından ayrı Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan kadın Güney Kore’ye dönmeye karar verir. Güney Kore’de mütevazı bir geçmişe sahip avukat Heo Yoon Do ile tanışır. Heo Yoon Do, MC Group tarafından Mo ailesince işlenen kabahatleri örtbas etmeye yardımcı olan TOP kriz yönetimi ekibinin bir üyesi olarak işe alınır. İkili beklenmedik bir arkadaşlık kurar. Mo Seok Hee’nin annesinin ölümü hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak için bir arayışa çıkarlar.

en-yuksek-reyting-graceful-family-posteri

30. Misty (2018)

Dram, Romantik, Hukuk, Gizem, Kim Nam-Joo, Ji Jin-Hee

Rating :8.452

Konusu : Popüler haber programı News 9’un iddialı bir spikeri olan Go Hye Ran işine tutkuyla bağlıdır. Ama bir gün bir cinayet davasına karışır. Kamu avukatı olan kocası Kang Tae Wook, karısını savunmaya ve başarısız evliliklerini düzeltmeye karar verir.

en-yuksek-reyting-misty-posteri

31. Misaeng : Incomplete Life (2014)

Dram, Romantik, Siwan, Kang So-Ra, Lee Sung-Min

Rating :8.240

Konusu : Çocuk yaşından beri masa tenisi oynamasına rağmen profesyonel bir go oyuncusu olamayan Jang Geu-Rae hayata atılmayı karar verir. Yakının tavsiyesi ile stajer olarak işe başladığı yerin patronu Oh Sang-Sik ile karşı karşı gelir. Bir şekilde şirkete uyum sağlamak için çabalamaya başlar.

en-yuksek-reyting-misaeng-posteri

32. Familiar Wife (2018)

Romantik, Fantastik, Ji Sung, Han Ji-Min, Jang Seung-Jo

Rating :8.210

Konusu : Cha Joo Hyun bir banka çalışanıdır. Lise aşkıyla beş yıldır evlidir. Ancak mutsuzdur. Tanıştığı bir adam sayesinde zamanda geriye doğru gider ve aldığı kararlardan bu kez farklı bir yol izler. Bu sefer eski sevgilisi ile evlidir.

en-yuksek-reyting-familiar-wife-posteri

33. Lie After Lie /Lies of Lies (2020)

Dram, Romantik, Lee Yu-Ri, Yeon Jung-Hoon

Rating : 8.203

Konusu : Ji Eun Su, çok  zengin bir adam ile evlenir. Ancak kocasının öldürülmesiyle mahkemede eşini öldürmekten suçlu bulunarak hapse girer. Hamile olan bu kadının  hapisteyken bir kız çocuğu dünyaya gelir.  Çocuk ondan alınır. İyi kalpli, adaletli  bir gazeteci olan Kang Ji Min’a evlatlık olarak verilir. Yıllar sonra Ji Eun Su artık hapishaneden kurtulur. Planları onu kızıyla yeniden bir araya getirecek şekildedir.  Kang Ji Min’in kalbini kazanmanın ve kendi kızının üvey annesi olmanın bir yolunu bulacaktır. Ama gerçeğin ortaya çıkma ihtimali vardır. Gerçekler ortaya dökülürse yeni ailesi bu duruma nasıl tepki verecektir?

en-yuksek-reyting-lie-after-lie-posteri

34. Dear My Friends (2016)

Arkadaşlık, Dram, Yaşam, Aile, Melodram, Go Hyun Jung, Kim Hye Ja, Na Moon Hee

Rating : 8.087

Konusu : Bir grup yaşlı insanın hayatlarının sonuna yaklaşmalarına rağmen seslerini yükselterek “Henüz bitmedi, hala hayattayız.” demeleri ele alınıyor.  Jang Nan Hee,  Jo Hee Ja, Moon Jung Ah, Oh Choong Nam ve Lee Yeong Won’un artık yaşlılık yıllarına ulaşmış arkadaşlardır. Yine de hayata sıkıca bağlı bu arkadaşlar yaşlığın getirdikleri, arkadaşlıkları ve ilişkileri ile bir ses olmak istemektedirler. Umutları ise çevirmen olan Jang Nan Hee’nin kızı  Park Wan’ın kendileri hakkında bir roman yazmasıdır.

en-yuksek-reyting-dear-my-friends-posteri

34. Live (2018)

Arkadaşlık, Yaşam, Romantik, Detektif, Gizem, Aksiyon, Lee Kwang Soo, Jung Yu Mi, Bae Sung Woo

Rating : 7.730

Konusu : Dizi, polis teşkilatında meydana gelen olaylar ve polis memurlarının adaleti korumaya çalışırken yaşadıkları sevinç, keder ve acı etrafında dönüyor. Bir kamu görevlisi olan  Yeom Sang Soo’un şanssızlığı karşılaştığı vakalar dolayısıyla amirleriyle tartışmaya girmesidir.  Yeom Sang Soo,  iş arkadaşı kadın polis memuru  Han Jung Oh ile olayları çözmek için çabalar.

en-yuksek-reyting-live-posteri

36. Arthdal Chronicles (2019)

Romantik, Aksiyon, Tarih, Fantastik, Song Joong-Ki, Jang Dong-Gun, Kim Ji-Won

Rating : 7.705

Konusu :Antik Çağ döneminde, Arthdal adlı kurgusal bir diyarda geçiyor. Annesi bir insan,  babası ise bir Nweantal olan Eun-Sum birçok zorlukla karşılaşarak büyür. Korkusuz bir Wahan savaşçısı olan bu çocuğun kaderi Arthdal’ın sonunu getirmektir.

en-yuksek-reyting-arthdal-chronicles-posteri

37. The Good Detective (2020)

Dram, Detektif, Gizem, Aksiyon, Son Hyun Joo, Jang Seung Jo, Lee Elijah

Rating : 7.609

Konusu : Incheon bölgesinde 18 yıldır görev yapan polis Kang Do Chang ile 9 yıldır polis olan ama aslında oldukça zengin olan Oh Ji Hyeok suçlulara karşı mücadele etmektedir. Beş yıl önce yakalanarak idama çarptırılan seri katil Lee Dae Cheol’un kızı öldürülünce dosya yeniden açılır. Dae Cheol’un masum olabileceği ihtimali ortaya çıkar.

en-yuksek-reyting-the-good-detective-posteri

38. My Mister (2018)

Dram, Lee Sun-Kyun, IU

Rating : 7.352

Konusu :40’lı yaşlarda inşaat şirketinde mühendis olarak çalışan Park Dong-Hoon yaşamındaki güçlüklere katlanan bir kişidir. Aynı şirkette sözleşmeli bir işçi olarak çalışan Ji-An’ın de yaşamı zorluklar içerisindedir.  Zaman içerisinde bu ikili birbirlerine destek olacaklardır.

en-yuksek-reyting-my-mister-posteri

39. It’s Okay to Not Be Okay (2020)

Dram, Romantik, Komedi, Kim Soo-Hyun, Seo Ye-Ji, Oh Jung-Se, Park Gyu-Young

Rating : 7.348

Konusu : Psikiyatri hastanesinde hastabakıcı olarak çalışan Moon Kang Tae, annesinin ona emanet ettiği otizimli ağabeyine bakmaktadır. Ağabeyi Moon Sang Tae’nin hayranı olduğu ünlü çocuk yazarı Go Mun Young’ın yolu Moon Kang Tae’nin çalıştığı hastaneye düşer. Ve serüven başlar.

en-yuksek-reyting-its-okay-to-not-be-okay-posteri

40. Oh My Ghost (2015)

Romantik, Komedi, Fantastik, Park Bo-Young, Jo Jung-Suk, Kim Seul-Gi, Lim Ju-Hwan

Rating : 7.337

Konusu : Kendine güvensiz ve korkak biri olan Na Bong-Sun baş şefin yardımcısıdır.  Şaman bir büyükanneye sahip olması onu çocukluğundan beri hayaletler ile iç içe bir yaşam sürmesine neden olmuştur. Ancak Shin Soon-Ae adlı hayalet onun bedenini ele geçirince baş şef  Kang Sun-Woo’nun dikkatini çeker.

en-yuksek-reyting-oh-my-ghost-posteri

 

En Yüksek Reyting Alan Kore Dizileri listemizden isteğinizi şeçip izleyebilirsiniz.

Keyifli seyirler..

 

 

 


Merhaba, bizi Instagramda takip etmeyi unutmayın: @koredizi_askina